czwartek, 02 lipca 2020 13:09

Remont MOK-u dopiero po projekcie

 
Remont MOK-u dopiero po projekcie wizualizacja / źródło: dokumentacja projektowa

Z uwagi na wysokie ceny wykonawców inwestycji typu zaprojektuj i wybuduj, realizacja adaptacji budynku MOK-u będzie odbywać się będzie w dwóch etapach - wykonawca pierwszego już został wyłoniony.

Przez kilka miesięcy trwały rozstrzygnięcia przetargowe na wyłonienie wykonawcy remontu i adaptacji pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Inwestycja, na którą pozyskano środki zewnętrzne, w swoich ofertach okazywała się być znacznie droższa, niż to zakładano. Dlatego też po dwóch negatywnie rozstrzygniętych przetargach, zdecydowano się na rozdzielenie całego projektu na dwa etapy. Zamiast realizacji typu "zaprojektuj i wybuduj", każda ma być wykonana osobno. Dlatego w ostatnich tygodniach wyłoniono wykonawcę, który opracuje dokumentację koncepcyjną ze szczegółowością projektu budowlanego i wykonawczego. 

Do przetargu na to zadanie wystartowało w sumie siedem firm lub konsorcjów, które przedstawiły oferty na kwotę od 117 tys. złotych do 563 tys. złotych. Ostatecznie wybrana została propozycja Smart Architekci Szymon Mazurek z Wrocławia, która wykona dokumentację za kwotę 117 tys. złotych. Realizacja ma nastąpić do początku grudnia 2020 r.

Dopiero po tym przewidziane jest wykonanie remontu samego budynku przy ul. Łubieńskiego, przez co oczekuje się iż oferta na prace budowlane bez konieczności przygotowania projektu, będzie tańsza.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Prośba piątek, 03 lipca 2020 08:48 napisane przez Prośba

    o nie juz to widzę. znowu bedzie jakis problem jak z estede. dzieci nie korzystaja z niego jak dobrze pamietam od 3 lat. prosze zadbajcie o interesy dzieci i mlodziezy w tym mieście (choc nie tylko -dorosli tez korzystaja). nie pozwolcie by MOK byl niedostepny przez wieiele lat. Duzo Gnieznian korzysta z MOKu to jest najlepsza opcja kulturalno edukacyjna dla wszystkich. Na szczęście zajęcia MOKu odbywają się mimo remontu w innych punktach. Nie mozna pozwic by taka sytuacja sie powtorzyla. Wg mnie lepiej dla dzieci budynek nie wyremontowany niz zaden. Nie moze byc tak ze przeznacza sie nie wiadomo jak duzo pieniedzy nie wiadomo na jakie luksusy i udogodnienia a potem remont trwa w nieskonczonosc i nie można korzystac z obiektu. Najważniejsi sa ludzie - ludzie potrzebuja takich miejsc. Mlody czlowiek ktoru nie rozwinie swoich pasji narazony jest na inne zagrożenia. Zamykajac swietkice socjoterapeutyczna zamykajac estede nie pomagamy mlodym. Dajmy im dobry wzor i możliwości w tym trudnym a nich czasie dojrzewania i w tym trudnym dla nich seiecie ktory ich dzis otacza w ktorym brakuje porządku i wzorcow.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane