Jesteś tutaj:Gospodarka „Złote runo” już trafiło na sprzedaż
środa, 24 czerwca 2020 11:57

„Złote runo” już trafiło na sprzedaż

 

Ogłoszony został przetarg na nieruchomość niezabudowaną, zlokalizowaną pomiędzy ul. Poznańską i ul. Orzeszkowej, która jest przeznaczona pod obiekt handlowy wielkopowierzchniowy.

Zgodnie z zarządzeniem wydanym półtora miesiąca temu, ogłoszony został właśnie przetarg na zbycie działki należącej do Miasta, położonej pomiędzy szpitalem "Dziekanka" a zabudowaniami osiedla Skiereszewo. Mowa o działce o nieruchomości o powierzchni prawie 70 tys. metrów kwadratowych, która jest przeznaczona pod obiekty handlowe o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. metrów kwadratowych. 

Nieruchomość kilka lat temu próbowano sprzedać, jednak nie znajdował się wówczas nikt zainteresowany kupnem. Wówczas oferta wynosiła 21 mln 800 tys. złotych tylko za działkę 1/28, która również obecnie trafiła na przetarg. Z uwagi na wartość tego terenu, przyjęło się określać go "złotym runem". Tym razem jednak cena sprzedaży jest znacznie niższa. 

W przetargu, który został wyznaczony na 26 sierpnia br., nieruchomość wyceniona została na kwotę 14 mln 664 tys. złotych. Działka jest nieuzbrojona, ale w jej pobliżu znajdują się wszystkie niezbędne sieci uzbrojenia technicznego. 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Radek wtorek, 25 sierpnia 2020 12:00 napisane przez Radek

  Do 20 sierpnia chętni do zakupu "Złotego runa" mieli wpłacić wadium. Czy wiadomo ile firm chce wydać 15 mln zł na ten grunt?

 • Link do komentarza Zygzak niedziela, 28 czerwca 2020 11:30 napisane przez Zygzak

  Mariolka . Dlaczego uważasz, że Rada Osiedla ma tak mało do powiedzenia w Gnieźnie? Przecież prezydent Budasz tylko z nimi się kontaktuje. Przecież prezydent Budasz tylko na ich zdanie się powołuje jak robi tz. konsultacje z mieszkańcami. Przecież prezydent Budasz rozdając pieniądze to daje je tylko Radom Osiedla !

 • Link do komentarza Gość środa, 24 czerwca 2020 19:58 napisane przez Gość

  Z tego co wiem to PIS nie rządzi w Gnieźnie tylko PO to czego się dziwicie ludzie. Głosujcie dalej na nich a tak skończy cała Polska. Fakt dużego wyboru nie ma no żadnego nie ma. Wszystkie te same twarze od lat 80 siedzą. I dlateg oddaje głos na Marka J.

 • Link do komentarza Mariolka środa, 24 czerwca 2020 18:03 napisane przez Mariolka

  Rada (jakiegokolwiek) Osiedla ma tyle do powiedzenia co każdy inny obywatel. Ten postkomunistyczny twór powinno się zlikwidować albo nadać im prawa równorzędne do Rad Osiedli/Dzielnic dużych miast np. Poznania, Warszawy. W obecnym kształcie to bardziej kółko różańcowe niż "organ władzy miejskiej", ignorowane przez wszystkie możliwe instytucje.

 • Link do komentarza omen środa, 24 czerwca 2020 16:52 napisane przez omen

  Jak ktoś kupi, to będzie wiadomo jaki deal musiał zostać zawarty :)

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 24 czerwca 2020 16:02 napisane przez rowerzysta

  Sprzedać wszystko! Żeby za naszych rządów żyło się lepiej! Dla następnych pokoleń nie zostanie nic do sprzedania - niech się martwią i podnoszą podatki, tak ma być!

 • Link do komentarza Orzeszkowa środa, 24 czerwca 2020 14:49 napisane przez Orzeszkowa

  Jakie miejsce kulturalne? Tam jakiś nowy teatr? Miejsca wypoczynkowe? Hotele? Baseny?Sale widowiskowe?

 • Link do komentarza Do wielbiciel rady osiedla środa, 24 czerwca 2020 14:32 napisane przez Do wielbiciel rady osiedla

  Zawsze rada osiedla może sobie kupić ten teren i zostawić pusty. Co za kraj, ludzie chcą decydować co powstanie na nie ich gruncie, mimo tego że ktoś chce budować zgodnie z planem zagospodarowania. Śmiech na sali.

 • Link do komentarza wielbiciel Rady Osiedla środa, 24 czerwca 2020 13:37 napisane przez wielbiciel Rady Osiedla

  Czyli Rada Osiedla Skiereszewo w imieniu mieszkańców osiedla zaakceptowała potrzebę wybudowania w tym miejscu GALERII HANDLOWEJ "DZIEKANKA" . I wspaniale ! Będzie to, na co czekają okoliczni mieszkańcy. Miejsce handlowo - kulturalno -usługowe dla Dalek Skiereszewa i Piekar. Hura !!!

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 24 czerwca 2020 12:24 napisane przez mieszkaniec

  Upadek Gniezna!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane