środa, 27 maja 2020 08:50

Ul. Okulickiego do przebudowy

 
Ul. Okulickiego do przebudowy źródło: Google Street View

Wykonawca będzie miał czas do końca wakacji, jeśli zostanie wyłoniony w przetargu zaplanowanym na połowę czerwca. Obecnie ul. Okulickiego jest w złym stanie technicznym.

Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy 180-metrowego odcinka ul. Okulickiego (dawniej ul. Pstrowskiego). Jest to fragment tej drogi prowadzącej od ul. Wrzesińskiej do skrzyżowania z wjazdem na teren zakładu pracy oraz w kierunku dawnej cukrowni. Odcinek drogi prowadzącej w kierunku południowym (od ww. skrzyżowania) jest już na terenie prywatnym.

Ul. Okulickiego od lat spędza sen z powiek mieszkańców pobliskich domów nie tylko ze względu na jej stan techniczny. Obowiązujący przy północnej stronie zakaz parkowania jest notorycznie naruszany, przez co wielu zmotoryzowanych spotykało się tu z mandatami od policyjnej drogówki, wzywanej przez innych mieszkańców.

Zakłada się, że w ramach przebudowy ulica doczeka się nowych chodników z kostki brukowej po obu stronach drogi. Ponadto powstanie nowa, sześciometrowa jezdnia z asfaltową nawierzchnią, przy czym przy wyjeździe w ul. Wrzesińską powstaną dwa oddzielne pasy skrętu. 

Parkowanie na ulicy zostanie uregulowane poprzez realizację zatoki parkingowej od strony prywatnej uczelni. Po drugiej stronie drogi nadal obowiązywać będzie zakaz parkowania. Dodać należy, że w sąsiedztwie na obecnie nieregularnym parkingu przy stadionie, wykonany ma zostać również utwardzony plac do pozostawiania samochodów. 

W trakcie przebudowy wykonane ma zostać także odwodnienie ulicy do studni chłonnych - w sumie powstaną cztery tego typu obiekty w ramach infrastruktury podziemnej. 

Zainteresowani wykonaniem inwestycji mają czas do 15 czerwca na składanie ofert. W przypadku wyłonienia firmy, na zrealizowanie zadania będzie miała czas do końca wakacji.

źródło: dokumentacja projektowa

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 28 maja 2020 15:27 napisane przez Mieszkaniec

  Panie Zygmuncie przy tej ulicy mieści się uczelnia wyższa więc jest to ulica, którą odwiedzają liczni przyjezdni.

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 27 maja 2020 18:36 napisane przez rowerzysta

  Wg mnie projekt jest bez sensu, uważam, że dodatkowy pas do skrętu w prawo jest zbędny z uwagi na większą konieczność zapewnienia miejsc parkingowych w tym miejscu. Przecież na tej ulicy nie ma takiego ruchu jak na drodze krajowej. Parkingów teraz brakuje więc powinny one mieć miejsce przy ulicy. Na tej ulicy powinno obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 • Link do komentarza Tadzio środa, 27 maja 2020 17:10 napisane przez Tadzio

  A może prywatny klub sportowy i prywatna uczelnia wybudują parking przy stadionie. Przecież to dla nich.

 • Link do komentarza Kierowca środa, 27 maja 2020 14:43 napisane przez Kierowca

  Już widzę jak kierowcy będą się stosować do zakazu postoju. Proponuję przyjechać w piątek i sobotę. Poznacie powód dewastacji drogi. Cała prosta zastawiona samochodami na zakazie. No ale fajnie, że miasto coś robi. Teraz czas na powiat, aby zrobił zatoczki dla autobusów na ul. Wrzesińskiej.

 • Link do komentarza Zygmunt środa, 27 maja 2020 12:33 napisane przez Zygmunt

  Ciekawe jakimi priorytetami kieruje się Budasz remontując ulice? Czy on nie widzi dziur w ulicach w ścisłym centrum miasta, którym z woli swoich fanów zarządza? To nie tylko wstyd, to obciach przed turystami i stwarzanie niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg.

 • Link do komentarza z okulickiego środa, 27 maja 2020 11:59 napisane przez z okulickiego

  No ciekawe. Na Okulickiego ograniczą liczbę miejsc, na parkingu po wybudowaniu też będzie ich mniej. Będzie niezły galimatias, jak będą zjazdy i mecze jednocześnie. Już nawet w zwykłe dni jest tu po prostu dramat. Miasto mogłoby się dogadać z właścicielem terenu cukrowni, że dopóki nic tam nie powstaje, można byłoby zrobić jakiś tymczasowy parking dla samochodów. Inaczej będzie tylko coraz gorzej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane