Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maja 2020 17:01

Niedaleko Gniezna powstaje VR Inkubator dla firm

 
Niedaleko Gniezna powstaje VR Inkubator dla firm źródło: Powiat Gniezno

W nieodległym od Gniezna Fałkowie w Gminie Łubowo trwa budowa inkubatora przedsiębiorczości pn. VR Inkubator. Jego otwarcie planowane jest w lipcu 2021 roku.

Obiekt, powstający w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach swojej działalności dostępny będzie przede wszystkim dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Inwestycja zakłada powstanie obiektu o powierzchni użytkowej ponad 1400 metrów kwadratowych, w pełni dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo obiekt ma mieć 3 kondygnacje - każda zagospodarowana w inny sposób. 

W VR Inkubatorze świadczone mają być usługi infrastrukturalne związane z wynajmem takiej przestrzeni jak sale przystosowane do korzystania z technologii VR, sale konferencyjne, open space, biura indywidualne czy archiwum. 

Inwestorowi, którym jest firma DC Centrum sp. z o.o. oraz MTD Consulting Marcin Król, zależy na tym aby poznać potrzeby firm z sektora MŚP działających na terenie Wielkopolski, w tym w szczególności powiatu gnieźnieńskiego. Umożliwi to stworzenie oferty, która odpowiadać będzie istniejącemu popytowi na usługi z zakresu inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Ankieta skierowana do przedsiębiorców dostępna jest pod adresem: https://dc-centrum.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne i jest anonimowa. Wyniki badań zostaną udostępnione publicznie i posłużą wyłącznie do celów badawczych.

2 komentarzy