Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maja 2020 13:37

Szkolne działki po raz szósty na sprzedaż

 
Szkolne działki po raz szósty na sprzedaż źródło: Google Street View

Starostwo po raz kolejny zdecydowało się wystawić na sprzedaż nieruchomości położone przy ul. Kasprowicza. Wciąż jednak nie zdecydował się opuścić ich ceny.

Mija rok od momentu, jak zapadły oficjalne decyzje o sprzedaży działek podzielonych na boisku Zespołu Szkół Technicznych (dawniej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2). Kontrowersyjność tej decyzji nie zaważyła w żadnym stopniu na dalszych krokach Starostwa i od października 2019 roku odbyło się już pięć prób zbycia czterech działek, na które został podzielony fragment istniejącego boiska. Nieruchomości położone są od strony ul. Kasprowicza, a do przetargu zostały wystawione za kwotę 137 130 złotych każda - wszystkie mają powierzchnię 653 m2 i są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.

Mimo iż odbyło się już pięć przetargów, do tej pory nie znalazł się nikt chętny, aby nabyć wspomniane działki - ostatni odbył się na początku maja. Dodajmy, że z ich sprzedaży Starostwo planuje zmodernizować pozostałą część okrojonego boiska. Obecnie ogłoszony został już szósty przetarg, jednak wartość nieruchomości wciąż pozostaje na tym samym poziomie - 137 130 złotych. Zainteresowani mogą zgłaszać się do rozstrzygnięcia, zaplanowanego na 22 czerwca. 

 

4 komentarzy