środa, 08 kwietnia 2020 10:50

PWiK gotowa do kolejnej dużej inwestycji

 
PWiK gotowa do kolejnej dużej inwestycji źródło: Google Street View

Za prawie 5 milionów złotych planuje się realizację inwestycji, która powstanie w rejonie ul. Kostrzewskiego między I LO a parkingiem przy cmentarzu.

O tej inwestycji informowaliśmy jesienią zeszłego roku. Mowa o budowie kanału sanitarnego, łączącego dwa inne kanały zlokalizowane w rejonie ul. Kostrzewskiego - jeden odprowadza ścieki z południowego rejonu zachodniej części miasta, a drugi z północnego obszaru tego fragmentu Gniezna. Spowodowane jest to coraz intensywniejszą rozbudową osiedli i koniecznością zapewnienia przepustowości w tak prozaicznym zakresie, jak odbiór ścieków. Inwestycje tego typu są jednak z reguły bardzo drogie. 

W przetargu, który został odbył się jesienią 2019 roku, nie wyłoniono wykonawcy z uwagi na zbyt wysoką cenę, jaka została zaproponowana. Dlatego początkowo inwestycja, która miała zakończyć się w maju 2020 roku, została przesunięta w czasie. W marcu br. odbył się kolejny przetarg - w nim to zostało wyłonione konsorcjum firm BUD-AN Sp. z o.o. oraz BOR-WIERT Sp. z o.o., który zaproponował wykonanie zadania za kwotę 4 mln 986 tys. złotych. Druga z ofert, należąca do firmy WUPRINŻ S.A. opiewała na 6 mln 226 tys. złotych.

Inwestycja zakłada budowę kanału sanitarnego o długości prawie 800 metrów, który poprowadzony zostanie wzdłuż ul. Kostrzewskiego. Zaczynać się on będzie w rejonie parkingu przy ul. Piotrowskiego (w pobliżu cmentarza) i prowadzić wzdłuż drugiej ul.Kostrzewskiego, przechodząc w rejonie skrzyżowania z ul. Strumykową na teren parkingu naprzeciwko Szkoły Pomnik i IKE. Następnie będzie się on kierował z powrotem pod ul. Kostrzewskiego w stronę Parku Piastowskiego, gdzie zostanie podłączony do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Kanał ma mieć średnicę pół metra. Wykonanie inwestycji powinno nastąpić do jesieni br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane