poniedziałek, 23 marca 2020 15:14

Po rocznej przerwie ponownie rusza rozbudowa CK eSTeDe

  mnopr
Po rocznej przerwie ponownie rusza rozbudowa CK eSTeDe archiwum redakcji

W poniedziałek dokonano podpisania umowy pomiędzy Centrum Kultury „Scena to dziwna” a Zakładem Budowlanym GRINBUD. Wykonawcy powierzono zadanie poprawienia lub dokończenia robót budowlanych budynku stojącym u zbiegu ul. Sobieskiego i Roosevelta.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie podpisy pod stosowną umową złożyli Ewa Przybylska, dyrektor Centrum Kultury "Scena to dziwna" oraz Jarosław Sieszchuła, właściciel firmy GRINBUD. W spotkaniu wziął również udział starosta Piotr Gruszczyński. Wszelkie prace związane z rozbudową Centrum Kultury eSTeDe rozpoczną się z dniem przekazania placu budowy, tj. 30 marca i potrwają zgodnie z umową do 30 października bieżącego roku. W tym tygodniu zostanie podpisana również umowa z inspektorem nadzoru inwestorskiego inż. Stefanem Sosińskim.

Umowa o wartości 5 mln 264 tys. złotych brutto pozwoli na dokończenie tej inwestycji do jesieni br. W związku z tym powstanie między innymi nowoczesna sala widowiskowa, wraz z salami prób dla sekcji i zespołów oraz galeria. Nowe oblicze zyska także teren wokół budynku, gdzie zaplanowano urządzenie strefy seniora i placu zabaw dla dzieci.

Wszystkie prace zrealizowane będą w ramach zamówienia pn. “Przebudowa, rozbudowa i remont budynku Centrum Kultury “Scena to dziwna” w Gnieźnie, przy ul. Roosevelta 42, wraz z zagospodarowaniem terenu, małą architekturą i infrastrukturą techniczną”, realizując projekt pn. „Zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie” współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

5 komentarzy

 • Link do komentarza urzędnicza sroka środa, 25 marca 2020 08:14 napisane przez urzędnicza sroka

  Się nie obejrzycie, jak były dyro wróci na gotowe. Ten to trafił dobrze - klub seniora trochę podziałał, a teraz miesiąc spokoju. To jest życie inspektora...

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 24 marca 2020 09:41 napisane przez EagleEye

  Rozumie ze te 5 mln zł "wyciągnięto z kapelusza" czy może przy okazji rozbudowy szpitala i jego dalszego kredytowania dopisano te jedyne 5ml zł do rachunku kredytowego.

  Widzę że do zdjęć wszyscy "hi hi" jakby nic się bardziej ważnego w mieście,Powieci,Województwie czy Ojczyźnie nie działo.

  To ja nie rozumie tu płacz i apele aby ratować Szpital a tu "j,,s" 5 mln na ciul wie po co potrzebną instytucje w niespełna 65 tyś mieście !!!

 • Link do komentarza Dz poniedziałek, 23 marca 2020 21:18 napisane przez Dz

  To powinno iść nie do remontu tylko do prokuratury bo albo to jest super nieudolność za którą trzeba ponieść konsekwencje albo przekręt stulecia za który jakaś rodzina się ustawi.

 • Link do komentarza Senior poniedziałek, 23 marca 2020 19:32 napisane przez Senior

  Po co na terenie EsTeDe Strefa Seniora ? Czy to ma być "Pałac Sportu " czy placówka kultury? Czy Strefa Seniora nie powinna raczej powstać w parku generała Andersa , na otwartej przestrzeni, tak jak w parku Trzech Kultur ?

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 23 marca 2020 17:24 napisane przez mieszkaniec

  Czy ten koszt remontu nie kest wiekszy od zakladanego. Skad nagle znalazly sie fundusze po roku na dokonczenie inwestycji ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane