piątek, 27 grudnia 2019 10:45

Przetarg na przebudowę MOK-u unieważniony

 
Przetarg na przebudowę MOK-u unieważniony źródło: dokumentacja projektowa

Mimo zainteresowania wykonawców realizacją adaptacji Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego rozbudową, nikt nie zgłosił się do przetargu ogłoszonego na to zadanie.

Przez kilka tygodni ogłoszony był przetarg na wykonanie zadania, polegającego na modernizacji wnętrz ośrodka przy ul. Łubieńskiego, połączonych z jego częściową rozbudową. Te założenia przybliżyliśmy już jakiś czas temu, prezentując program funkcjonalno-użytkowy wraz z koncepcją zagospodarowania pomieszczeń (zobacz więcej).

W październiku br. dokonano także wyboru inżyniera kontraktu, którym została Agencja Inwestycyjna TERRA z kwotą 190 tys. złotych - była to najniższa złożona oferta przy 147 tys. zł przewidywanych przez inwestora.

Wkrótce po tym ogłoszony został przetarg na wykonanie zasadniczych prac w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Zainteresowanie firm realizacją tego zadania było, o czym świadczy szereg zapytań skierowanych do specyfikacji istotnych warunków zamówienia - dotyczyły one zarówno zakresu samej inwestycji, jak i procedur prawnych. Niestety, mimo to do 20 grudnia, na który to termin wyznaczono czas na składanie dokumentów, ostatecznie do przetargu nikt się nie zgłosił i został on unieważniony. Ogłoszenie kolejnego planowane jest już po Nowym Roku.

5 komentarzy

 • Link do komentarza kadrowa niedziela, 29 grudnia 2019 05:03 napisane przez kadrowa

  do Zdziwion. KONSERWATOR ZABYTKÓW już nie raz chyba "dostał po łapach" od Prezydenta, gdy ten zadał mu konkretne pytanie: " Czy ty konserwatorze nie pamiętasz, kto ci płaci pensje ?"

 • Link do komentarza Zdziwion sobota, 28 grudnia 2019 09:57 napisane przez Zdziwion

  Futurystyczny projekt nie współgra z charakterem starego miasta. Ale cóż, na monstrum przy ul. Roosevelta tuż przy przedwojennej kamienicy też w tym mieście ktoś dał zezwolenie...

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 27 grudnia 2019 20:32 napisane przez mieszkaniec

  Kolejna inwestycja skonczy jak Estede nikt nie ryzykuje skoro miasto i powiat zadluzone i niewyplacalne.

 • Link do komentarza mirek piątek, 27 grudnia 2019 19:09 napisane przez mirek

  zadbać o to co jest,jeżeli nie umiemy dbać o to co mamy to po cholere rozbudowa to samo dotyczy drugiego domu kultury!!!

 • Link do komentarza budowlaniec piątek, 27 grudnia 2019 12:18 napisane przez budowlaniec

  Zapewne zakres robót jest bardzo szeroki a kwota przeznaczona za te prace dla wykonawcy, zapewne był mocno zaniżona. I na pewno Urząd Miasta nie byłby skory jej, w pierwszym przetargu podwyższyć. I to nawet o 10 tysięcy. Dla inżyniera kontraktu zastępca Prezydenta Grobelny od razu podwyższył wynagrodzenie. I to aż o 1/4 sumy pierwotnie proponowanej. I zrobiono to, choć w urzędzie jest zatrudnionych chyba z dziesięciu inżynierów z różnych branż budowlanych. Ale Firma wykonawcza zapewne nie mogła liczyć na takie "dobre i szczodre serce" pana Grobelnego. I dlatego firmy wykonawcze nie podeszły do tego przetargu. I dobrze bo urząd miasta powinien oszczędzać pieniądze na inne bardziej niezbędne potrzeby naszego kochanego Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane