czwartek, 05 grudnia 2019 14:28

CK eSTeDe przed ostatnią szansą?

 
CK eSTeDe przed ostatnią szansą? archiwum redakcji

Stało się to, czego można było oczekiwać po ofertach przedstawionych przez firmy zainteresowane poprawkami i dokończeniem przebudowy Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Przetarg na przeprowadzenie prac w ośrodku stojącym u zbiegu ul. Roosevelta i Sobieskiego został ostatecznie unieważniony. Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o ofertach, złożonych do 20 listopada, z których wszystkie znacznie przekroczyły zakładany budżet, jaki przewidywano na to zadanie, czyli 3 mln 979 tys. złotych. Najtańsza z propozycji wyniosła 5 mln 990 tys. złotych, co przy ograniczonych możliwościach finansowych powiatu stawia tę inwestycję pod znakiem zapytania. Jakie będą dalsze kroki?

- Jesteśmy pod sporą presją czasu i jako projekt unijny nie da się tego przeciągać zbyt długo - przyznał starosta Piotr Gruszczyński i dalej dodał, że przetarg zostanie jeszcze raz przeprowadzony: - Pojawiają się symptomy spowolnienia gospodarczego i być może to nam pomoże. Już w przypadku inwestycji drogowych obserwujemy, że ceny przetargów były zdecydowanie poniżej naszych kosztorysów. Czy tak się stanie w przypadku budynków - trudno powiedzieć.

Co jeśli jednak i kolejny przetarg nie pozwoli ukończyć budynku? - To będzie oznaczało iż projekt nie ujrzy światła dziennego i będziemy musieli dokończyć to z własnych pieniędzy, oddając dotację do Urzędu Marszałkowskiego - ​mówił.

Jak dodał starosta, sprawę fatalnego wykonawstwa prac na terenie budowy (co wykazały przeprowadprzeprowadzone kontrole), cały czas badają odpowiednie służby: - Na tej inwestycji doszło do takich błędów, jeśli chodzi o wykonawstwo, że sprawę musieliśmy skierować do prokuratury i wciąż czekamy na decyzję.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Bobi piątek, 06 grudnia 2019 08:26 napisane przez Bobi

  ekonomista, a gdzie ta Twoja gospodarka tak galopuje i czym się przejawia ? Wynagrodzeniami 2250 brutto, umowami zlecenie czy szarą strefą ? Zbyt wiele TV oglądasz.

 • Link do komentarza rycerz piątek, 06 grudnia 2019 07:17 napisane przez rycerz

  Słyszałem , że remont MOK u na szczęście został wstrzymany . I dobrze bo w ciężkich czasach jakie nadchodzą nie rozpoczyna się takich remontów.

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 05 grudnia 2019 20:16 napisane przez kibolo

  Szpital na łopatkach,eSTeDe na łopatach iteraz rozpi....ją MOK.

 • Link do komentarza ekonomista czwartek, 05 grudnia 2019 18:26 napisane przez ekonomista

  Panie Gruszczyński, spowolnienie to nie kryzys. Wcale nie musi być gospodarczą destrukcją. Gospodarka nadal się rozwija, tylko słabiej. Choć rozpędzona polska gospodarka ma znacznie zwolnić w przyszłym roku, będzie mimo wszystko w gronie najprężniejszych. Dzisiaj na rynku trudno dostać fachowca do remontu, do napraw, nawet do budowy domu. Spowolnienie spowoduje, ze jednak rynek zacznie się regulować. Wszystko ma dobre i złe strony. Za kilka miesięcy firmy same przyjdą do starostwa prosić się o pracę.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski czwartek, 05 grudnia 2019 18:21 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Jak PO dba, tak ma. A że gowno robi i nie dba, to płaci i płacze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane