środa, 27 listopada 2019 14:47

Plan zagospodarowania osiedla Pustachowa przyjęty

 

Pośrodku osiedla domów jednorodzinnych nie powstaną bloki. Radni miejscy przyjęli projekt uchwały, zakładającej ujednolicenie krajobrazu zabudowy osiedla Pustachowa.

Ponad półtora roku temu rozpoczęły się prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla sporego fragmentu południowej części miasta, obejmującego obszar wzdłuż ul. Wrzesińskiej, Wiejskiej, Półwiejskiej i Dzieci Wrzesińskich. Głównym motywem do jego realizacji były plan jednego z deweloperów co do umiejscowienia bloków pośrodku zabudowy jednorodzinnej. Wszczęcie prac nad MPZP spowodowało, że wstrzymano wydanie warunków zabudowy. Docelowo miało to zapobiec rozpoczęciu inwestycji, która kłóciłaby w kilku kwestiach. Mowa była nie tylko o budowie budynku wielorodzinnego wśród domków jednorodzinnych, ale także poruszano kwestię komunikacyjną.

Na początku września br. odbyły się konsultacje społeczne, w trakcie których mieszkańcy wyrazili swoje zadowolenie z zaprezentowanego planu. Zakładał on, że na spornym terenie powstać będzie mogła wyłącznie zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustalono także obszary przeznaczone pod działalność usługową, a także wytyczono przebieg dróg wewnętrznych lub dojazdowych.

Do projektu uchwały wniesiono liczne uwagi, także ze strony dewelopera. Nie zostały one uwzględnione i przez to w takim samym kształcie plan trafił pod obrady na środowej sesji Rady Miasta. Radni obecni na posiedzeniu jednogłośnie podjęli uchwałę o przyjęciu projektu. Plan zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w  Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marek czwartek, 28 listopada 2019 14:25 napisane przez Marek

  Może w końcu Pustachowa odżyje bo narazie jest to okolica szara ,ponura dosłownie ,zadymiona .

 • Link do komentarza sergiusz środa, 27 listopada 2019 23:46 napisane przez sergiusz

  Kamil chyba nie bardzo wie, czym jest plan zagospodarowania przestrzennego...

 • Link do komentarza Mieszkanka Gniezna środa, 27 listopada 2019 22:38 napisane przez Mieszkanka Gniezna

  Temu deweloporowi wydaje się, że może wszystko, nie liczy się z niczym. Brawo, że nie pozowliliście na zepsucie otoczenia i utrudnienia wszystkim mieszkańcom w okół życia. Mam jeszcze ogromną nadzieję, że koniec końców nie dostanie zgody na postawienie kolejnego bloku na tej mikro działce na początku Konopnickiej, bo ona też nadaje się co najwyżej na dom, a nie blokowisko

 • Link do komentarza Kamil środa, 27 listopada 2019 17:32 napisane przez Kamil

  Można by było też odbudować chodnik i ścieżkę rowerową do Cielimowa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane