Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 listopada 2019 16:38

Wyłoniono wykonawcę centrum przesiadkowego

 
Wyłoniono wykonawcę centrum przesiadkowego źródło: dokumentacja projektowa

Za kwotę niemal 5 mln złotych wybudowane ma zostać Zintegrowane Centrum Przesiadkowe. Oficjalnie podano już nazwę wykonawcy tej inwestycji.

W połowie października informowaliśmy o ofertach, jakie zostały złożone na realizację tego zadania. Wówczas, po otwarciu kopert, okazało się iż trzy firmy, które były zainteresowane projektem, przedstawiły kwoty różniące się od siebie kwotami od kilkuset tysięcy do 2,7 miliona złotych (zobacz więcej).

Ostatecznie 18 listopada podjęto decyzję o wyborze firmy, która w ramach założenia "zaprojektuj i wybuduj" wykona przebudowę obecnego dworca PKS na Zintegrowane Centrum Przesiadkowe. W jego ramach powstanie połączenie przystanku MPK przy dworcu (po przeniesieniu z ul. Dworcowej) oraz dla autobusów prywatnych przewoźników na trasach zamiejscowych. Ma on być wielofunkcjonalny oraz posiadać nowoczesne udogodnienia, w tym także elektroniczne tablice informacyjne, kubaturowy obiekt obsługi klienta, a także parking dla samochodów osobowych w miejscu obecnego placu manewrowego bliżej ul. Pocztowej (zobacz więcej).

Miasto Gniezno w październiku poinformowało, że na zadanie planuje przeznaczyć kwotę 4 mln 210 tys. złotych. Teraz poinformowano, że ostatecznie wybrano ofertę spółki PUB BRUKPOL ze Strzelec Wielkich, która wyniosła 4 mln 858 tys. złotych. Oznacz to iż konieczne będzie dołożenie brakujących 648 tys. złotych. Zadanie ma zostać ukończone najpóźniej do maja 2021 roku.

 

14 komentarzy