wtorek, 19 listopada 2019 16:38

Wyłoniono wykonawcę centrum przesiadkowego

 
Wyłoniono wykonawcę centrum przesiadkowego źródło: dokumentacja projektowa

Za kwotę niemal 5 mln złotych wybudowane ma zostać Zintegrowane Centrum Przesiadkowe. Oficjalnie podano już nazwę wykonawcy tej inwestycji.

W połowie października informowaliśmy o ofertach, jakie zostały złożone na realizację tego zadania. Wówczas, po otwarciu kopert, okazało się iż trzy firmy, które były zainteresowane projektem, przedstawiły kwoty różniące się od siebie kwotami od kilkuset tysięcy do 2,7 miliona złotych (zobacz więcej).

Ostatecznie 18 listopada podjęto decyzję o wyborze firmy, która w ramach założenia "zaprojektuj i wybuduj" wykona przebudowę obecnego dworca PKS na Zintegrowane Centrum Przesiadkowe. W jego ramach powstanie połączenie przystanku MPK przy dworcu (po przeniesieniu z ul. Dworcowej) oraz dla autobusów prywatnych przewoźników na trasach zamiejscowych. Ma on być wielofunkcjonalny oraz posiadać nowoczesne udogodnienia, w tym także elektroniczne tablice informacyjne, kubaturowy obiekt obsługi klienta, a także parking dla samochodów osobowych w miejscu obecnego placu manewrowego bliżej ul. Pocztowej (zobacz więcej).

Miasto Gniezno w październiku poinformowało, że na zadanie planuje przeznaczyć kwotę 4 mln 210 tys. złotych. Teraz poinformowano, że ostatecznie wybrano ofertę spółki PUB BRUKPOL ze Strzelec Wielkich, która wyniosła 4 mln 858 tys. złotych. Oznacz to iż konieczne będzie dołożenie brakujących 648 tys. złotych. Zadanie ma zostać ukończone najpóźniej do maja 2021 roku.

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza ojejku czwartek, 28 listopada 2019 07:01 napisane przez ojejku

  Pobiedziska daleko w przodzie, nawet zieleń mają uporządkowaną i co najważniejsze że to ich własny zakład zajmuje się zielenią którą projektuje i tworzy nie tylko dla Pobiedzisk ale i dla innych miejscowości

 • Link do komentarza rowerzysta niedziela, 24 listopada 2019 18:43 napisane przez rowerzysta

  W ogóle projekt jest słaby. To nawet nie wygląda z perspektywy przestawienia tej inwestycji z powietrza. Ciekawy jestem, czy były layouty przedstawiające ten dworzec z perspektywy ulicy, wiaty powinny być osłonięte od wiatru i wg mnie niższe lub zabudowane w ten sposób, żeby ludzie mogli się schronić zimą. Czy za poczekalnie będzie służyła poczekalnia PKP? Czy będzie toaleta przeznaczona dla celu tego dworca? Czy powstanie dodatkowy parking dla autobusów z przemyślanym układem miejsc?
  Czy ten dworzec ma być wybudowany na sztukę - ot, żeby był? Mamy już przecież taki.

 • Link do komentarza tak sobota, 23 listopada 2019 21:44 napisane przez tak

  Arturze, zapoznaj się w ogóle z tematem. Rysunki to wizualizacje. Projekty wykona wyłoniony wykonawca. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski piątek, 22 listopada 2019 22:33 napisane przez Artur Wiernowolski

  Wszystko ładnie pieknie, ale... 1. Do autobusu wchodzi się z prawej strony, a na 1 stanowisku brak zadaszenia, za to za osratnim jest niepotrzebne. 2. Brak zadaszenia dla osób oczekujących na autobus i ławek. 3. Brak zadaszonego przejscia miedzy poczekalnią pociągu a poczekalnią autobusowa - ktorej notabene nawet nje uwzgledniono w projekcie. 4. Brak parkingu dostosowanego do autobusów. A będzie ich sporo. 5. Gdzie parking na dziesiątki samochodów? Juz teraz jest oblegany łącznik od zlomowiska do dworca i ulica pocztowa. A ja powstanie centrum to będzie jeszcze wiecej miejsca potrzebne.

 • Link do komentarza anna piątek, 22 listopada 2019 08:36 napisane przez anna

  Muszę tam dojechać autem, to gdzie je zostawie? A moze ten autobus przyjedzie po mnie pod dom i zawiezie tam gdzie pracuję???

 • Link do komentarza Marco piątek, 22 listopada 2019 07:53 napisane przez Marco

  Proszę zobaczyć centrum prezsiadkowe w Koszalinie. Na stronie https://gk24.pl/centrum-przesiadkowe-w-koszalinie-oficjalnie-otwarte-zdjecia-wideo/ga/c1-14597817/zd/40199165

 • Link do komentarza wściekły czwartek, 21 listopada 2019 14:35 napisane przez wściekły

  Przemysliwiec Prezydent Gniezna autobusami nie jeździ. Wobec tego w czasie deszczu nie zmoknie . A inni gnieźnianie ? A co go to obchodzi że mokrzy będą wchodzili do pociągu jadącego do Poznania lub do Wrześni !

 • Link do komentarza radek czwartek, 21 listopada 2019 13:35 napisane przez radek

  parasol se kup...

 • Link do komentarza oli środa, 20 listopada 2019 16:34 napisane przez oli

  tunel niech ci wybudują

 • Link do komentarza misiakisia środa, 20 listopada 2019 14:55 napisane przez misiakisia

  A co tu będzie integrowane wścipsko zapytam się i z czym i po co i dla kogo

 • Link do komentarza tomek środa, 20 listopada 2019 12:27 napisane przez tomek

  @Przemyśliwuję - a może jeszcze lektyki do przenoszenia takich maminsynków jak ty.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 20 listopada 2019 08:21 napisane przez rezigiusz

  No to w imię "solidarności pokoleniowej" do garnuszka długów miasta dopisujemy jedyne 648 tyś na dzień dzisiejszy , a jak znam życie to jeszcze z 1 mln złotych się "przewali" więcej.

  Przykładem choćby nasza "królikarnia" którą zaczynano od 1,5 mln zł a skończyło się z tego co pamiętam na ponad dwóch mln złotych.

  Ostatnio też był wymieniany piaskowiec przed Starym Ratuszem bo był zadeptany z racji pozowania do zdjęć turystów. I na co wymieniono ano na to samo bo jak było tak jest czyli piaskowiec brudny i zadeptany i koszt blisko 30 tyś zł za to samo co było.

 • Link do komentarza Kasztelan środa, 20 listopada 2019 08:06 napisane przez Kasztelan

  Do Przemyśliwuję - co się dziwisz Kolego, jak to na wiosce...przykre, że Pierwsza Stolica ma włodarza bez wizji i ambicji rozwoju...

 • Link do komentarza Przemyśliwuję wtorek, 19 listopada 2019 19:41 napisane przez Przemyśliwuję

  Brak zadaszonego przejścia z autobusów do pociągów. Słabe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane