poniedziałek, 18 listopada 2019 16:19

Mimo obniżki działka przy ul. Gdańskiej wciąż bez zainteresowanego

 
Mimo obniżki działka przy ul. Gdańskiej wciąż bez zainteresowanego źródło: Google Street View

Trzecia próba zbycia terenu po dawnym boisku przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii na ul. Gdańskiej nie znalazła kupca.

Od kilku miesięcy Starostwo Powiatowe usiłuje zbyć nieruchomość, która znajduje się pomiędzy nowym salonem meblowym a dawną szkołą zawodową (obecnie MOS) przy ul. Gdańskiej. Nieruchomość o powierzchni 0,3033 hektara po raz pierwszy trafiła na przetarg w czerwcu br. i wówczas jej cena wynosiła 1 mln złotych. Rozstrzygnięcie zakończyło się jednak negatywnie, gdyż nie zgłosił się do niego żaden zainteresowany kupnem. 

Kolejny przetarg ogłoszono już z 20% obniżką i działka została wystawiona na sprzedaż za kwotę 800 tys. złotych. Odbył się on 29 sierpnia z podobnym rezultatem. Po raz trzeci przetarg na tę nieruchomość odbył się w pierwszej połowie listopada br., jednak cena pozostała na tym samym poziomie. Również i tym razem nie znalazł się nikt chętny do jej zakupu. Wkrótce planowana jest kolejna próba zbycia nieruchomości - przeznaczona jest ona pod zabudowę usługową.

9 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 21 listopada 2019 13:40 napisane przez mieszkaniec

  Do "My" - Do tego doprowadzają rządy prezydenta Budasza. Miasto śpi, a niedługo zaśnie snem wiecznym. Bo jak wszyscy piszą, już o zmroku cisza, pusto, ciemno, do tego brudno i byle jak.

 • Link do komentarza My czwartek, 21 listopada 2019 08:48 napisane przez My

  mieszkańcu z prowincji a po co nam mieszkać w tym centrum , podaj nam chociaż jeden powód dla którego warto tam wynająć czy nawet kupić mieszkanie i zamieszkać ? My wzorujemy się na naszych władzach i wolimy peryferie oraz zakupy w dużych okolicznych miastach gdzie nikt nie chodzi spać z kurami.

 • Link do komentarza mieszkaniec z prowincji środa, 20 listopada 2019 07:37 napisane przez mieszkaniec z prowincji

  UPADA CAŁE CENTRUM. Nie tylko sklepy się zamykają. Jak się państwo przejdziecie o godzinie 21 .00 po głównych ulicach centrum, to z przykrością zauważycie, że w oknach mieszkań na pierwszych pietrach jest ciemno. Nie widać nawet odblasku włączonego telewizora. Tam nikt nie mieszka. A niektóre kamienice są ciemne całe. I na pierwszych pietrach i na drugich i na trzecich a nawet na poddaszach !! W centrum Gniezna mieszka coraz mniej ludzi ! Dlaczego ? Właścicielom nie zależy na wynajmowaniu tych mieszkań ? A może po prostu żądają sobie za dużo pieniędzy za ich wynajęcie ? Prezydencie Grobelny proszę zwiększyć podatki tym kamienicznikom, jeżeli ich stać na utrzymywanie pustostanów.

 • Link do komentarza nauczyciel wtorek, 19 listopada 2019 22:51 napisane przez nauczyciel

  Po co i dla kogo jakieś boisko? Miasto wymiera, jeszcze tylko trochę tych starszych ludzi jest w blokach. Dzieciaków coraz mniej, młodsi uciekają do okolicznych gmin, więc naprawdę wołanie o jakieś boisko, to wołanie bezsensowny.

 • Link do komentarza wyjezdny wtorek, 19 listopada 2019 14:11 napisane przez wyjezdny

  tylko kolejne sklepy monopolowe się otwierają ....wszystko inne upada i zieje pustymi lokalami...a nowych nikt nie wynajmuje bo co by nie powstało zaraz i tak upadnie... biedna mieścina

 • Link do komentarza PATROTA wtorek, 19 listopada 2019 12:40 napisane przez PATROTA

  I dobrze !! Bo boisko dla dzieciaków z tej szkoły, powinno dla nich pozostać. Ludzie nie kupujcie tej działki ! Powiem więcej. Powinno to boisko być wykonane od początku, z nowych materiałów zgodnie z obowiązującymi obecnie normami. A co, czy te dzieciaki, trochę trudniejsze w wychowaniu i nauce nie mają prawa do W-F ów w normalnych warunkach ? WSZYSTKIE DZIECI SA NASZE POLSKIE !

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 19 listopada 2019 09:10 napisane przez mieszkaniec

  Deweloper kupi i blok postawi albo kolejny market bedzie. Niech miasto obnizu cene i bedzie kupiec.

 • Link do komentarza tomek poniedziałek, 18 listopada 2019 23:24 napisane przez tomek

  taka mała działka za taką kasę? Chyba ktoś tu się z kimś na głowy pozamieniał...

 • Link do komentarza Zenas poniedziałek, 18 listopada 2019 20:26 napisane przez Zenas

  Gniezno się nie rozwija, więc nikt nie będzie ryzykował z kolejnymi usługami. Bo dla kogo?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane