Wydrukuj tę stronę
piątek, 15 listopada 2019 17:23

Prace na wiadukcie odwołane, ale generalny remont coraz bliżej

 
Prace na wiadukcie odwołane, ale generalny remont coraz bliżej źródło: Google Street View

Bez ruchu wahadłowego, ale z ograniczeniem tonażu - WZDW informuje, że planowany remont na wiadukcie w ciągu ul. Warszawskiej został odwołany, ale niedługo planowany jest znacznie poważniejszy.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego wprowadzone zostało zadanie, obejmujące remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 260. Przedsięwzięcie to planowane jest do realizacji w latach 2020-2021. 

W związku z powyższym, planowany remont dylatacji, który przewidywano przeprowadzić w listopadzie i grudniu 2019 roku, nie zostanie wykonany w tym czasie. Oznacza to iż kierowcy nie muszą się obawiać utrudnień, ale jednocześnie utrzymane zostaje ograniczenie tonażu DMC do 3,5 tony, które wchodzi w życie od 18 listopada br. - nie dotyczy to tylko autobusów MPK Gniezno.

- W chwili obecnej przygotowywana jest procedura przetargowa - poinformowała Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW w Poznaniu, mówiąc o planowanym remoncie wiaduktu i jak dodała, na czas planowanego w przyszłości kapitalnego remontu wiaduktu, obiekt będzie całkowicie wyłączony z użytkowania dla ruchu kołowego z utrzymaniem jedynie ruchu pieszego. O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować w odpowiednim czasie.

 

9 komentarzy