środa, 16 października 2019 11:27

800 metrów nowego kanału dla udrożnienia odpływu ścieków

 
800 metrów nowego kanału dla udrożnienia odpływu ścieków źródło: Google Street View

PWiK przystępuje do budowy nowej nitki kanalizacji, której zadaniem będzie usprawnienie systemu odbioru ścieków w zachodniej części miasta.

Do maja przyszłego roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje zrealizować inwestycję, która pozwoli na odciążenie sieci kanalizacyjnej, odbierającej ścieki z rejonu osiedla Skiereszewo. Spowodowane jest to coraz bardziej intensywną rozbudową tej części miasta, w której powstają nowe budynki wielorodzinne oraz jednorodzinne. Doświadczenia lat poprzednich wykazały konieczność usprawnienia infrastruktury kanalizacyjnej w rejonie "wąskiego gardła", jakie znajduje się niedaleko ul. Dalkoskiej.

W związku z tym PWiK ogłosiło przetarg na wykonanie kanału sanitarnego na odcinku 784 metrów. Zaczynać się on będzie w rejonie parkingu przy ul. Piotrowskiego (w pobliżu cmentarza) i prowadzić wzdłuż drugiej ul.Kostrzewskiego, przechodząc w rejonie skrzyżowania z ul. Strumykową na teren parkingu naprzeciwko Szkoły Pomnik i IKE. Następnie będzie się on kierował z powrotem pod ul. Kostrzewskiego w stronę Parku Piastowskiego, gdzie zostanie podłączony do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Kanał ma mieć średnicę pół metra.

Firma, która podejmie się zadania, ma wykonać kanał metodą bezwykopową, za pomocą odwiertów. Pozwoli to na jak najmniejsze utrudnienia w rejonie prowadzonych prac - przede wszystkim obszarze dróg. Wyjątkiem są miejsca, w których powstaną studzienki kanalizacyjne oraz komora zasuw (w rejonie cmentarnego parkingu). Inwestycja ma zostać poprowadzona od 5 metrów głębokości na samym początku do 10 metrów na dalszym odcinku kanału. Do dokumentacji załączone zostały dane geologiczne o budowie gruntu na obszarze prowadzonych prac.

Przetarg na wykonanie ww. prac został już ogłoszony. Zainteresowana zadaniem firma zostanie wyłoniona na początku listopada i będzie miała ona czas na realizację wszystkich prac do końca maja 2020 roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane