Wydrukuj tę stronę
środa, 09 października 2019 14:52

W Gnieźnie powstanie nowa sala spotkań Świadków Jehowy

 

Ze zgodą na budowę i terenem pod inwestycję - już wkrótce mogą ruszyć prace przy budowie nowego miejsca spotkań zboru Świadków Jehowy w Gnieźnie. 

W ostatnim czasie wydana została zgoda na budowę Sali Królestwa - miejsca spotkań, w których gromadzą się Świadkowie Jehowy. Dotychczasowe miejsce zgromadzeń zboru, mieszczące się przy ul. Kołłątaja (na os. Konikowo), które jest też jednym z najstarszych w Polsce, zostanie po ukończeniu prac przeniesione. 

Nowy budynek powstanie na niezagospodarowanej działce o powierzchni 0,32 hektara przy ul. Konikowo, na wysokości skrzyżowania z ul. Lelewela. Nieruchomość ta w drodze przetargu została zakupiona od Powiatu Gnieźnieńskiego w listopadzie 2018 roku przez organizację Świadkowie Jehowy w Polsce z siedzibą w Nadarzynie. Działkę sprzedano za kwotę ponad 591 tysięcy złotych. 

Sala spotkań zboru ma być parterowym budynkiem o kubaturze prawie 1500 metrów sześciennych. Zanim jednak ona powstanie, konieczne będą prace ziemne przy równaniu terenu. Istotną rolę w nowej lokalizacji odgrywa także powierzchnia działki, która pozwoli na budowę parkingu dla uczestników zgromadzeń. Pozytywną zgodę na budowę wydano pod koniec września br.

16 komentarzy