środa, 09 października 2019 14:52

W Gnieźnie powstanie nowa sala spotkań Świadków Jehowy

 

Ze zgodą na budowę i terenem pod inwestycję - już wkrótce mogą ruszyć prace przy budowie nowego miejsca spotkań zboru Świadków Jehowy w Gnieźnie. 

W ostatnim czasie wydana została zgoda na budowę Sali Królestwa - miejsca spotkań, w których gromadzą się Świadkowie Jehowy. Dotychczasowe miejsce zgromadzeń zboru, mieszczące się przy ul. Kołłątaja (na os. Konikowo), które jest też jednym z najstarszych w Polsce, zostanie po ukończeniu prac przeniesione. 

Nowy budynek powstanie na niezagospodarowanej działce o powierzchni 0,32 hektara przy ul. Konikowo, na wysokości skrzyżowania z ul. Lelewela. Nieruchomość ta w drodze przetargu została zakupiona od Powiatu Gnieźnieńskiego w listopadzie 2018 roku przez organizację Świadkowie Jehowy w Polsce z siedzibą w Nadarzynie. Działkę sprzedano za kwotę ponad 591 tysięcy złotych. 

Sala spotkań zboru ma być parterowym budynkiem o kubaturze prawie 1500 metrów sześciennych. Zanim jednak ona powstanie, konieczne będą prace ziemne przy równaniu terenu. Istotną rolę w nowej lokalizacji odgrywa także powierzchnia działki, która pozwoli na budowę parkingu dla uczestników zgromadzeń. Pozytywną zgodę na budowę wydano pod koniec września br.

16 komentarzy

 • Link do komentarza światus sobota, 26 października 2019 09:47 napisane przez światus

  bardzo porządni ludzie. Tak porządni, że z dnia na dzień ich ubywa w całym kraju, a w internecie pojawiają się wyznania odstępców, którzy mówią jak pokręcona jest rzeczywistość członków JHWH

 • Link do komentarza jula piątek, 25 października 2019 14:05 napisane przez jula

  Do AntyJahve : akurat Świadkom Jehowy to sie należy, bo bardzo dobrze wychowują dzieci.

 • Link do komentarza romi piątek, 25 października 2019 13:57 napisane przez romi

  jest wolność religijna? a świadkowie to bardzo porządni ludzie!!!

 • Link do komentarza emma piątek, 18 października 2019 11:20 napisane przez emma

  a co ma marsz zwolenników lgbt do świadków jehowy?

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 15 października 2019 14:22 napisane przez Jam_Jest

  @:Honoriusz:
  ***************
  Gdybym napisał, że jesteś kretynem, to mógłbyś poczuć się obrażony i miałbyś prawo tak się czuć, ale cóż, nie wolno nikomu nikogo obrażać, a zwłaszcza — ludzi upośledzonych. Nie przypisuj nikomu własnej ułomności, jak nie wiesz, co masz napisać. Tak się składa, że byłem na przemarszu tęczowej grupy uczestników i doskonale widziałem zachowanie tych, rozwrzeszczanych i pałających nienawiścią katolików, w których to obronie, postanowiłeś wystąpić. Ja ze swej stron, mogę cię zapewnić, że mam szacunek nawet dla takiej grupy, jak przeciwnicy przemarszu kolorowych. Pisanie, że znowuż nie odrobiłem lekcji, to tylko słabością twojej głupoty, bo cóż mógłbyś sensownego napisać, jak tylko takie dyrdymały.

 • Link do komentarza Honoriusz poniedziałek, 14 października 2019 20:43 napisane przez Honoriusz

  Panie Jam_Jest, pan jak zwykle nie odrobił zadania domowego. Gdzie i kiedy katolicy w Gnieźnie wrzeszczeli na całe gardło? Panu się już na stare lata mylą katolicy z tymi odmieńcami od zboczonego sexu, bo z tego, co ja wiem, to oni się darli i na tej swojej zboczonej defiladzie i wniebogłosy się wydzierali, a jednocześnie obrażali święte dla katolików symbole .

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 14 października 2019 13:36 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Norbert:
  **************
  Pytasz, czy coś jest nie tak z katolicyzmem naszej stolicy chrześcijaństwa? Chyba jednak coś jest nie tak.
  Widziałeś kiedyś krzyczących świadków Jehowy w ulicznych manifestacjach, takich jak LGBT, czy też innych? Ja przyznam się szczerze, że nie widziałem, oczywiście nikt z nich nie ma na czole napisane, jaką religię wyznaje, tym samy, nie można by stwierdzić, że to właśnie oni. Natomiast wszyscy wrzeszczący na całe gardło, mienią się właśnie być ww. katolikami, nawet to ogłaszają wszem wobec, że kłóci się to z ich przekonaniem religijnym, którym niewątpliwie jest uf katolicyzm.

  Nie ja nie jestem jednym z nich, ponieważ jestem osobą niewierzącą, ale to nie znaczy, abym nie miał własnego zdania co do ww. tematu.

  Szanujmy się nawzajem , a nie będzie powodów do agresji i nienawiści.

 • Link do komentarza zasmucony katolik poniedziałek, 14 października 2019 01:05 napisane przez zasmucony katolik

  Tom z przykrością należy przyznać Tobie rację. Żeby w Gnieźnie, stolicy polskiego chrześcijaństwa, niepisanej stolicy polskich katolików, siedzibie trzech prymasów (!), miejsca kilkudziesięciu kościołów i kaplic (łącznie z gminą), a więc w takim mieście tworzą się jakieś sekty i mają coraz więcej swoich wyznawców? Coś jest nie tak widocznie z katolickim duszpasterstwem, gdzie leży tego przyczyna? Czy naprawdę brakuje dobrego pasterza?

 • Link do komentarza Aśka niedziela, 13 października 2019 15:54 napisane przez Aśka

  do Tom

  "sekty"? sektą nazwalbym modlących sie do radia a gżących sie po karzakach i robiący świnstwa bliźnim jak sie tylko nadarzy okazja..obrzydzenie mnie bierze... Świadkowie Jehowy zawsze grzeczni i pokorni, nikomu nie szkodzą..

 • Link do komentarza Tom sobota, 12 października 2019 20:37 napisane przez Tom

  Do Norberta . Niestety jest coś nie tak. Liberalizm i lenistwo wielu księży i pasterzy jest tego przyczyną ze powstają sekty

 • Link do komentarza Martyna sobota, 12 października 2019 16:16 napisane przez Martyna

  Na Kołłątaja ? W którym miejscu ?

 • Link do komentarza Marco czwartek, 10 października 2019 12:33 napisane przez Marco

  Ładnych budynków w Gnieźnie nigdy dosyć. Fajnie, że powstanie kolejny. Mam nadzieję, że jego architektura zachwyci większość gnieźnian.

 • Link do komentarza Jarek K czwartek, 10 października 2019 09:16 napisane przez Jarek K

  niech się spotykają byle by nie łazili po chatach i szarpali za klamki...

 • Link do komentarza Norbert środa, 09 października 2019 21:23 napisane przez Norbert

  No cóż, katolickie Gniezno ma coraz więcej poza katolickich zborów. Czy coś jest nie tak z katolicyzmem naszej stolicy chrześcijaństwa?

 • Link do komentarza Micio środa, 09 października 2019 20:25 napisane przez Micio

  Oto jest dzień, oto jest dzień, który dał nam Pan...

 • Link do komentarza AntyJahve środa, 09 października 2019 18:37 napisane przez AntyJahve

  Pieniądze zebrali z plus 500 :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane