wtorek, 08 października 2019 12:32

Przebudowa dużego skrzyżowania za półmetkiem

 
Przebudowa dużego skrzyżowania za półmetkiem fot. Rafał Wichniewicz

Robotnicy wykonali już część prac, związaną z przebudową skrzyżowania ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego. Ruszyła też budowa stacji paliw.

Roboty na newralgicznym skrzyżowaniu, przy którym zbiega się ruch z ulic należących do trzech zarządców, rozpoczęły się w maju br. Zgodnie z projektem przebudowy, realizowanej przez prywatnego inwestora, dotychczasową sygnalizację świetlną zastąpi rondo.

Od momentu ruszenia z przebudową, w rejonie prowadzonych prac dokonano przede wszystkim przeniesienia istniejących lub budowy nowych instalacji podziemnych, a także przebudowy części ulicy Kostrzewskiego i Wrzesińskiej. Powstały docelowe zjazdy od strony miasta w kierunku ul. Kostrzewskiego oraz z ul. Kostrzewskiego w kierunku ul. Wolności. Ponadto powstał zjazd na teren nieruchomości, przy której aktualnie trwa budowa stacji paliw, a docelowo powstanie także supermarket. W ostatnim czasie ukończono odbudowę nitki stanowiącej ciąg pieszo-rowerowy, istniejący wzdłuż ul. Kostrzewskiego - z zachowaniem asfaltowej nawierzchni.

Obecnie prace przenoszą się na środek skrzyżowania, który do tej pory nie uległ przebudowie. Tu rozpoczęły się działania mające na celu budowę wyspy dla projektowanego ronda. Dlatego też z ruchu wyłączono wjazd i wyjazd z ul. Artyleryjskiej, która po przebudowie będzie drogą jednokierunkową. Realizacja całej inwestycji potrwa jeszcze kilka tygodni. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Zniesmaczony wtorek, 15 października 2019 04:44 napisane przez Zniesmaczony

    Trwa to i trwa a inwestor sie nie spieszy, w nadgodzinach nie pracuje... a po co sie spieszyc jak tylko interes obywatela wchodzi w gre... inaczej na placu budowy na terenie bylych dzialek z ktorych wladze miasta wykurzyly obywateli by sprzedac teren prywatnemu inwestorowi, by moc wyciac kolejna zielen i miejsce spedzania czasu dla kilkudziesieciu osob a w tym miejscu mogla powstac kolejna betonoza. Nie ma.co sie oszukiwac ze przebudowa skrzyzowania byla dla obywatela. Zrobiono to tylko pod inwestora by ten mogl zaczac prace i kosztem dobra obywateli zbierac dutki. Brawo wlodarze gniezna.

  • Link do komentarza Gnieźniak wtorek, 08 października 2019 18:26 napisane przez Gnieźniak

    Pobudować siostrom kontemplacyjnym, duchowym płucom miasta, stację paliw... głupie, złe, niemiłe!

  • Link do komentarza kierowca wtorek, 08 października 2019 16:09 napisane przez kierowca

    Samorządy ! patrzcie i uczcie się , może wreszcie coś porządnego zrobicie u zbiegu Wrzesińskiej - Witkowskiej w miejscu tzw. "ronda"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane