piątek, 23 sierpnia 2019 07:20

Zamiast dzikiego parkingu powstanie skwer

 
Zamiast dzikiego parkingu powstanie skwer archiwum redakcji

Przez niewielki placyk u zbiegu ul. Lecha i Chrobrego już wkrótce piesi przestaną przechodzić, lawirując przy tym pomiędzy zaparkowanymi tam samochodami.

To problem, o którym już kiedyś kilkukrotnie sygnalizowaliśmy m.in. w kontekście parkowania na ul. Lecha, a którego nie dało się rozwiązać przez długi czas. W tym przypadku powodem były kwestie własnościowe. To dlatego też podczas remontu chodników na ul. Lecha i Chrobrego, nie wykonano tej inwestycji na wspomnianym fragmencie, pozostawiając niezbyt estetyczny, połatany asfalt. 

Jak poinformował prezydent Tomasz Budasz, nieruchomość udało się aktualnie skomunalizować i przejąć od Skarbu Państwa: - Teraz działka przeszła pod zarząd Miasta, więc otwiera się droga do zamiany dość dziwnego, asfaltowego placyku, na miejsce ozdobione zielenią - poinformował. Oznacza to iż teren przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań śródmieścia przestanie straszyć, a docelowo zostanie w całości oddany do użytku pieszym.

Prace nad koncepcją zagospodarowania tego miejsca trwają. Kierowcom pozostanie nic innego, jak korzystać z parkingu przy ul. Sobieskiego na terenie byłej jednostki wojskowej. 

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Bodo30 sobota, 31 sierpnia 2019 14:14 napisane przez Bodo30

  Wypowiedzieć walkę wszystkim kierowcom parkujacym na chodnikach. Brak konsekwencji w egzekucji prawa. Przykład najnowszy, przy wjeździe na teren dawniejszych koszar na ul. Sobieskiego postawiono po dwóch stronach zakaz parkowania. I co parkuje pełno samochodów, nikomu to nie przeszkadza. Do roboty wszystkie służby.

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 25 sierpnia 2019 11:08 napisane przez Koryfeusz

  Skąd na to pieniądze, skoro na część remontów z wieloletniego planu inwestycyjnego zaczyna brakować środków? Wkrótce ten plan będzie zmieniony i remonty dróg zostaną przesunięte w czasie. Jest coraz gorzej i będzie jeszcze gorzej w przyszłości, zresztą zobaczycie.

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 25 sierpnia 2019 00:06 napisane przez Gnieźnianin

  "tumek" ale za to dbają o zielska rosnące na chodnikach, placach, przy krawężnikach ulic poprzez zaniechania utrzymania w należytym stanie czystości.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 24 sierpnia 2019 23:58 napisane przez Gnieźnianin

  "Mieszkaniec" głosisz bzdury sabotujące starania o uzyskanie funkcjonalności chodnika na ul. Lecha dla ruchu pieszego tak bardzo utrudnionego przez parkujących samochody które przecież można bezkolizyjnie parkować na terenie po byłych koszarach, no i moje uznanie za opinię "pumy".

 • Link do komentarza tumek piątek, 23 sierpnia 2019 21:16 napisane przez tumek

  Panie Budasz niech ta miejska zieleń zadba wpierw o to co już jest bo zaczyna być tragicznie. Ogródek przy kamienicy na Wrzesińskiej gdzie się pan promował z przyszłą panią kierownik jest fatalnie uschnięty i zachwaszczony. Skwer przy ulicy Dąbrówki to parodia z tymi zasychającymi krzaczkami.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 23 sierpnia 2019 16:35 napisane przez Mieszkaniec

  Do puma. Chodnik na Lecha jest szeroki tylko kierowcy nie potrafią parkować. A jeśli chodzi o przepisy to minimum 1.5 m musi być chodnik

 • Link do komentarza ojoj piątek, 23 sierpnia 2019 15:33 napisane przez ojoj

  Jak o ten skwer będą dbali tak samo jak o ten przy Dąbrówki to szkoda pieniędzy i lepiej nic nie robić

 • Link do komentarza wikaryla piątek, 23 sierpnia 2019 15:25 napisane przez wikaryla

  Zastanawia, że ci kierowcy nie czują się dziwnie parkując auta w takim miejscu. Ja zapadłbym się pod ziemię ze wstydu...

 • Link do komentarza puma piątek, 23 sierpnia 2019 08:40 napisane przez puma

  Na całej długości ul. Lecha, chodniki są parkingiem! Piesi lawirują, mają problem minąć się, nie mówiąc już, gdy jadą z wózkami z dziećmi. Skandal!

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 23 sierpnia 2019 07:57 napisane przez EagleEye

  Wreszcie. Czas wielki bo sam nie rozumie dlaczego pozwalano tam wogóle parkować auta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane