czwartek, 27 czerwca 2019 09:09

Działka po boisku przy ul. Gdańskiej już 20% tańsza

 
Działka po boisku przy ul. Gdańskiej już 20% tańsza źródło: Google Street View

Nie doszedł do skutku pierwszy przetarg, na którym planowano zbyć teren położony przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Nieruchomość ponownie trafiła na sprzedaż.

Kilka tygodni temu Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zbycie nieruchomości niezabudowanej, położonej przy ul. Gdańskiej. Działka o powierzchni 0,3033 hektara, przez lata stanowiła integralną część szkoły mieszczącej się przy dawnej ul. 22 Lipca, jako strefa sportu i rekreacji. Obecnie niewykorzystany teren, leżący bezpośrednio przy utworzonym w miejscu dawnej placówki MOS-ie, trafił na przetarg. Pierwszy z nich odbył się dwa tygodnie temu, ale cena 1 mln złotych nie wydawała się kuszącą dla kogokolwiek - nikt nie wyraził zainteresowania kupnem.

Obecnie ogłoszono kolejny przetarg na zbycie wspomnianej nieruchomości i tę dość zaporową cenę za stosunkowo niewielki fragment terenu obniżono o 20% - do kwoty 800 tys. złotych. Przetarg na tę działkę odbędzie się 29 sierpnia. Nieruchomość ta ma przeznaczenie zabudowy usługowej.

11 komentarzy

 • Link do komentarza A.S piątek, 28 czerwca 2019 19:22 napisane przez A.S

  mieszkaniec Slowackiego teraz wszystko w rękach starosty G. jego teren jego klocki.

 • Link do komentarza mieszkaniec Slowackiego piątek, 28 czerwca 2019 14:04 napisane przez mieszkaniec Slowackiego

  proszę dzisiaj przespacerować się na Kasprowicza. Chwasty i bałagan na chodniku wzdłuż terenu tzw. boiska szkolnego. Byście chociaż w okresie tych sporów przyłożyli się do estetyki przyległości tego terenu!

 • Link do komentarza Piotr piątek, 28 czerwca 2019 09:58 napisane przez Piotr

  Panie doradca - jestem przeciwnikiem wyprzedawania majątku. Starosta od początku kadencji pozatrudniał sporo osób, zamiast szukać oszczędności, a teraz sprzedaje boisko bo brakuje pieniędzy.

 • Link do komentarza emerytowany nauczyciel czwartek, 27 czerwca 2019 22:08 napisane przez emerytowany nauczyciel

  Doris, na miłość boską, starosta sprzedaje ŚCIERNISKO, a pozostawia jeszcze wielkie boisko. O wiele większe, niż są potrzeby tej niewielkiej szkółki, której w perspektywie i tak niebawem nie będzie, bo ten styl edukacji zawodowej to anachronizm!!!

 • Link do komentarza tomek czwartek, 27 czerwca 2019 22:04 napisane przez tomek

  ta działka nie jest warta tych pieniędzy. Co najwyżej 300 - 350 tysięcy.

 • Link do komentarza doradca czwartek, 27 czerwca 2019 16:05 napisane przez doradca

  Rezigiusz i Piotr - jak żeście tacy mądrzy,to sprzedajcie starostwu i miastu ich działki za dziesięć razy wyższe kwoty, to na pewno zarobicie, bo za pośrednictwo dostaniecie przepisowa dolę!

 • Link do komentarza Doris czwartek, 27 czerwca 2019 15:28 napisane przez Doris

  Sportowiec sprzedaje boisko a dyrektor szkoły na to pozwala, gdzie my żyjemy, kto na nich głosował ?

 • Link do komentarza vicha2 czwartek, 27 czerwca 2019 12:15 napisane przez vicha2

  Powiat jak i całe chore państwo Polskie zacznie szukać podatków w kościele to nie będzie wyprzedawać naszego majątku a może zacznie nabywać .

 • Link do komentarza Ola czwartek, 27 czerwca 2019 11:07 napisane przez Ola

  Należy ulicę Gdańską od ronda przy Galerii aż do skrzyżowania przy kościele rozbudować! Ta ulica musi mieć dwa pasy w jednym kierunku! Teraz już zrobił się tam tak ogromny ruch, że czasem nie da się przejechać. Ta inwestycja jest KONIECZNA!

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 27 czerwca 2019 09:21 napisane przez rezigiusz

  Ot tak się sprzedaje wartościowe działki za śmieszne pieniądze. Otóż widzę że SP idzie tym samym torem co UM czyli ogłaszamy przetargi a później redukujeny cenę.

  Oby tak dalej a niedługo całe miasto Gniezno Powiatu Gnieźnieńskiego będzie prywatne a Powiatowi i Miastu zostanie zarządzanie jedynie ulicami i chodnikami które i tak są w opłakanym stanie

 • Link do komentarza Piotr czwartek, 27 czerwca 2019 09:13 napisane przez Piotr

  Ostatecznie sprzedadzą za pół ceny. Duet Gruszczyński-Jung nie radzi sobie zupełnie z zarządzaniem powiatem. Pewnie Gruszczyński jesienią ewakuuje się do sejmu lub senatu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane