środa, 08 maja 2019 19:49

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego

 
Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego fot. Rafał Wichniewicz

Od poniedziałku kierowcy podążający wspomnianymi w tytule ulicami obserwują roboty drogowe, trwające u zbiegu trzech ulic. Rozpoczęły się prace przy budowie skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Inwestycja miała już ruszyć w ubiegłym roku, ale z uwagi na spory rozmiar prac, a także konieczność usunięcia kolizji w instalacjach podziemnych, przeciągnęła się do tej pory. Całość realizowana jest przez prywatnego inwestora, który na dużej działce zlokalizowanej po południowej stronie ul. Kostrzewskiego, planuje w przyszłości budowę stacji paliw oraz sklepu samoobsługowego.

Zgodnie z projektem inwestycji, w miejscu dotychczasowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie rondo, umożliwiające bezpieczne skręcanie w lewo z każdego kierunku. Dla wyjazdu z ul. Kostrzewskiego oraz Wrzesińskiej (od strony miasta) wykonane zostaną dodatkowe osobne pasy prawoskrętu, omijające skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Dodatkowo przebudowane zostaną także wysepki oddzielające pasy ruchu. Około sto metrów przed skrzyżowaniem na ul. Kostrzewskiego powstanie zjazd z tej drogi na teren ww. nieruchomości, która będzie miała także wyjazd na ul. Wrzesińską.

W chwili obecnej na wstępnym etapie realizowane są prace obejmujące infrastrukturę podziemną. Planowane ukończenie przewidywane jest na jesień br.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Jerry środa, 07 sierpnia 2019 16:27 napisane przez Jerry

  Szanowny Panie, tak jak Pan pisze, plany z 1970 roku trudno odnieść do dzisiejszych realiów. Przy Artyleryjskiej znajduje się żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa. Trudno oczekiwać, że tuż obok przebiegnie "jasna, długa prosta, szeroka jak morze, trasa (...)". Nie wiem czy i kto to blokował. Na pewno nie byłoby zgody rodziców dzieci tam uczęszczających jak i zapewne mieszkańców ulicy... Mamy 2019 rok i ruch samochodowy należy rugować z miast a nie tworzyć arterie komunikacyjne :)

  Z serdecznym pozdrowieniem.

 • Link do komentarza mateusz77 środa, 26 czerwca 2019 09:51 napisane przez mateusz77

  Krzysztof nie kłam - inwestycję w całości za własne pieniądze realizuje właściciel nieruchomości. Takie były założenia narzucone przez zarządcę drogi.

 • Link do komentarza Krzysztof wtorek, 25 czerwca 2019 15:50 napisane przez Krzysztof

  Inwestycja pod dyktando inwestora ktory wykupil ziemie na skryzzowaniu gdzie dawniej byly dzialki ROD z ktorych wykurzono zwyklych szarych obywateli. Oczywiscie inwestycja za nasze pieniadze na rzecz pryeaciarza by mogl zbijac kolejne kokosy.

 • Link do komentarza adam niedziela, 12 maja 2019 10:59 napisane przez adam

  jesli to bedzie zwykle rondo bez syganlizacji swietlnej to bedzie porazka wyjechac z ul. Wiejksiej - zreszta i tak jest. a ul. Artyleryjska to uklad prezydenta z wlascicielem regimentu. tam sa układy przyjacielskie.

 • Link do komentarza Filip niedziela, 12 maja 2019 10:42 napisane przez Filip

  Czas pomyśleć o budowie ul Kokoszki. Skrut do Wrześinskiej i dalej do ul Witkoskiej nową obwodnicą przez las.!!!

 • Link do komentarza Ola sobota, 11 maja 2019 22:03 napisane przez Ola

  A o ścieżce rowerowej znowu nikt , robiąc ten plan ronda nie pomyślał ? Przecież rowerem do Cielimowa wielu ludzi chciałoby bezpiecznie dojeżdżać ? Panie prezydencie robimy coś nowego w Gnieźnie i znowu nie myślimy o rowerzystach. A obiecywał Pan , że w tej pana nowej kadencji zmieni pana sposób patrzenia na kłopoty komunikacyjne rowerzystów. Już pan zapomniał co pan nam - rowerzystkom obiecywał ?

 • Link do komentarza kierowca piątek, 10 maja 2019 08:58 napisane przez kierowca

  Gdzie będą wytyczone objazdy na czas budowy ronda?

 • Link do komentarza Nati czwartek, 09 maja 2019 20:14 napisane przez Nati

  Jak dobrze widzę to na ul. Kostrzewskiego nie ma przejścia dla pieszych.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 09 maja 2019 20:10 napisane przez kierowca

  Słabo to widzę

 • Link do komentarza oli czwartek, 09 maja 2019 19:23 napisane przez oli

  Jerzy,żeby mogło być lepiej czasami musi być najpierw gorzej.Życie!

 • Link do komentarza Czytelnik czwartek, 09 maja 2019 14:23 napisane przez Czytelnik

  Dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym było by połączenie ulicy Artyleryjskiej ze Skiereszewem (Szkoła Pomnik, Szpital na ul. Poznańskiej).

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 09 maja 2019 13:58 napisane przez Kierowca

  Panie Inżynierze, myśleliśmy, że jak wybraliśmy Budasza to obudzi on miasto, a tu się okazało, że szybko się wpasował w stare układy i blokuje miasto. Okazuje się, że politycy za nic mają dobre rozwiązania inżynierów.

 • Link do komentarza Obserwator II czwartek, 09 maja 2019 13:40 napisane przez Obserwator II

  Szkoda, że jednocześnie nie powstanie jeszcze duże rondo na skrzyżowaniu ul Wrzesińskiej z ulicą Wolności . Tam też od strony Wrześni ustawiają się często bardzo długie sznury samochodów oczekujących na zielone światło. Chyba że jakaś konkurencyjna firma dystrybuująca paliwa i tutaj postanowi wybudować swoją, stację benzynową (obok przepompowni gazu)

 • Link do komentarza Janusz czwartek, 09 maja 2019 10:09 napisane przez Janusz

  Boli, że trzeba jechać na około przez Wolności bo radny z Artyleryjskiej jest ważniejszy niż Gnieźnianie. Ale widać prezydentowi pokomunistyczne układy nie przeszkadzają - doskonale się w nie wtapia.

 • Link do komentarza turkuc czwartek, 09 maja 2019 09:57 napisane przez turkuc

  Jerzy - a wiesz że to Ty ten paraliż powodujesz swoim wygodnictwem? Przerzuć się na chodzenie pieszo lub rower.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 09 maja 2019 08:31 napisane przez rezigiusz

  Tu nie ma planowania tu idą wybory parlamentarne czyli trzeba się pokazać i wykazać do pażdziernika

 • Link do komentarza Jerzy czwartek, 09 maja 2019 06:12 napisane przez Jerzy

  Trzy mosty, Roosevelta, Wrzesińska - czy tym ludziom kompletnie odpierniczyło (nie chcę powiedzieć gorzej)? Tak wygląda planowanie w tym mieście? Jazda przez centrum to jakiś dramat.

  Totalny paraliż - z pracy do domu dawniej 4km (10 minut) teraz 10km jadę 40 minut, a teraz będzie ponad godzinę. Żądam dotacji za stracony czas i paliwo nazwijcie jak chcecie, proponuje Gniezno+ bo obecnie jestem na duży minus.

 • Link do komentarza inżynier środa, 08 maja 2019 20:50 napisane przez inżynier

  A ulica Artyleryjska dzięki staraniom byłego radnego, dalej zostanie skromną, wąziutką, zastawioną samochodami, osiedlową uliczką. A miała być.... (według drogowców planujących układ drogowy Gniezna w 1970 roku,) dalszym ciągiem ulicy Kostrzewskiego czyli dalszym ciągiem pięknej, szerokiej, obwodnicy Gniezna . Takim "pierwszym Ringiem" w nawiązaniu do układu drogowego miasta Wiednia. Ale budowanie normalnego układu drogowego, sprawdzonego już w wielu miastach na świecie, w naszym sko ............... Gnieźnie, nigdy się nie uda.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane