czwartek, 24 sierpnia 2017 12:13

Co dalej z uszkodzoną halą sportową przy ul. Sobieskiego?

 
Co dalej z uszkodzoną halą sportową przy ul. Sobieskiego? fot. Archiwum redakcji

Nawałnica, która nawiedziła Gniezno 11 sierpnia, zniszczyła część hali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Trwa jej odbudowa.

Hala miała zostać otwarta wraz z nowym rokiem szkolnym. Termin ten, jak już ustalono, zostanie opóźniony o kilka miesięcy. Jak zapewniała starosta Beata Tarczyńska, hala zostanie oddana do użytku w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Jednocześnie podziękowała strażakom, którzy przyczynili się do porządkowania szkód i niesienia pomocy poszkodowanym. - Chciałabym dziś im bardzo podziękować, zarówno strażakom z Państwowej Straży Pożarnej, jak i tej ochotniczej. Wykazali się oni dużym hartem ducha. To są wspaniali ludzie - mówiła.

W hali sportowej zerwany został dach, a siła wiatru wysadziła okna do środka sali. Wichura uszkodziła także tablicę elektroniczną, która była już zamontowana wewnątrz hali sportowej. Trwa nowe kosztorysowanie i szacowanie szkód, ale pewnym jest, że koszty odbudowy sięgnąć mogą nawet miliona złotych. - Zrobiliśmy tymczasowe zabezpieczenie dachu i okien, które ochroni halę przed ulewą. Została także położona papa podkładowa, a w tej chwili kończymy kładzenie papy nawierzchniowej na tej części dachu, która się ostała. Obiekt jest zabezpieczony i teraz możemy przystąpić do sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej tak, by zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych rozpisać przetarg na wyremontowanie tej hali. Chcemy to zrobić jak najszybciej tak, aby na drugi semestr młodzież mogła korzystać z sali - przekazał Krzysztof Kanoniczak, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

10 komentarzy

 • Link do komentarza obserwa czwartek, 24 sierpnia 2017 18:11 napisane przez obserwa

  Miasto już oszacowało straty a powiat nawet nie zająknie się na ten temat. I nie słychać zawodowych ujadaczy jakoś. No Panie Berlik korzenie na drogach powiatowych nie uprzątnięte. Tworzą się ogromne wyrwy. Do roboty! Pani Tarczyńska czy już Pani wyciągnęła konsekwencje jakieś od Berlika! Pani też do roboty. Chociaż nie oczekujmy od Was cudów. I pomyśleć co by było jakby taka nieudolna ekipa rządziła miastem.

 • Link do komentarza analityk czwartek, 24 sierpnia 2017 18:05 napisane przez analityk

  Zaraz zaraz... Chcecie powiedzieć, że nie zapomniano o konferencji wierchuszki pisowskiej samych orłów a starostwowe orlęta nie ubezpieczyły inwestycji za kilka milionów. No Państwo radni...Dlaczego milczycie?

 • Link do komentarza as czwartek, 24 sierpnia 2017 17:56 napisane przez as

  Tyle starych budynków dookoła, z większymi oknami i nic nie wypadło? Wykonawca powinien już kończyć naprawę, na własny koszt.

 • Link do komentarza czarnowidz czwartek, 24 sierpnia 2017 16:54 napisane przez czarnowidz

  może halę też budowali ci z przetargu co szpital budują? Czarno to widzę. Starościna na zdjęciu jakaś zaspana?

 • Link do komentarza jermak czwartek, 24 sierpnia 2017 16:13 napisane przez jermak

  Dołączam się - czy sala była ubezpieczona? Jeżeli nie, jak sugerują moi poprzednicy, to kto za to ponosi odpowiedzialność? Proste pytania i proszę o proste odpowiedzi.

 • Link do komentarza płatnik skłądek czwartek, 24 sierpnia 2017 15:45 napisane przez płatnik skłądek

  Żeby wypłacił ubezpieczyciel, musiałaby być zawarta polisa... ciekawe kto zaniedbał tę sprawę i czy ktokolwiek poniesie konsekwencje. Czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń :)

 • Link do komentarza powiat na tarczy czwartek, 24 sierpnia 2017 15:25 napisane przez powiat na tarczy

  Ta hala to symbol nieudolności rządów obecnej koalicji w powiecie. Dziadostwo i amatorka w każdym wydziale. Ludzie którzy są zatrudniani... Żenada...

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 24 sierpnia 2017 14:38 napisane przez Gnieźnianin

  A może dochodzenie dotyczące każdego drzewa uszkodzonego w Gnieźnie, każdego dachu wyrwanego przez wiatr, każdego uszkodzenia budynków w całym mieście, uszkodzonych samochodów. A dlaczego nikt się nie martwi o ludzi, którzy byli w Katedrze podczas tej wichury, też mogło się im coś stać.

 • Link do komentarza Makumba czwartek, 24 sierpnia 2017 13:11 napisane przez Makumba

  No kuźwa a może jakieś ubezpieczenie a może naprawa gwarancyjna? Posło-starosta ze świtą przydupasów otwierał dumnie halę i już jej nie ma. Dwa razy płacić? Ktoś to chyba odbierał?
  Z naszych łatwo wydawydawać

 • Link do komentarza Racjonalny czwartek, 24 sierpnia 2017 12:39 napisane przez Racjonalny

  Ktoś to wybudował, ktoś dokonał odbioru. A co gdyby w środku były nasze dzieci na jakimś wydarzeniu sportowym.
  A zatem pytam: czy będzie dochodzenie w sprawie uchybień konstrukcyjnych jak również nadzoru nad prowadzeniem budowy oraz dokonaniem samego odbioru technicznego?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane