wtorek, 09 maja 2017 14:23

Podpisano umowy na 23,5 mln złotych dofinansowania na drogi

 
ul. Pod Trzema Mostami ul. Pod Trzema Mostami źródło: Google Street View

We wtorkowe przedpołudnie w Poznaniu podpisano umowy o przyznaniu dofinansowania na dwie ważne dla naszego regionu inwestycje, na które czekają mieszkańcy - głównie ci zmotoryzowani.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się konferencja, w trakcie której wicestarosta Jerzy Berlik oraz prezydent Tomasz Budasz wraz z marszałkiem Markiem Woźniakiem zawarli dwie umowy, realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Podpisane dokumenty dotyczą dofinansowania dużych inwestycji drogowych, które doczekają się realizacji w najbliższym czasie. 

Blisko 5,5 mln zł otrzyma ze środków WRPO 2014+ powiat gnieźnieński, który zrealizuje projekt pt. "Przebudowa Etap I – drogi powiatowej 2483P Wierzyce - Czerniejewo". Przedmiotem projektu jest przebudowa drogi nr 2483P na odcinku od granicy z powiatem poznańskim w miejscowości Wierzyce poprzez węzeł Czerniejewo drogi ekspresowej S5 do skrzyżowania z drogą 2152P w miejscowości Czerniejewo (ul. Pałacowa).

Dzięki udzielonemu dofinansowaniu w wysokości prawie 18 mln zł Miasto Gniezno zrealizuje projekt dotyczący rozbudowy układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec, doprowadzającego do terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej i obszaru przemysłowego Miasta Gniezna. Inwestycja ta obejmie przebudowę istniejącej drogi łączącej Al. Reymonta z ul. Słoneczną na długości około 354 m oraz budowę nowej drogi na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec na długości ok. 450 m. W ramach projektu powstanie również m.in. sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, chodniki i drogi rowerowe, odwodnienie powierzchniowe oraz oznakowanie pionowe i poziome. Projekt ma na celu m.in. zapewnienie bezpośredniego połączenia dróg lokalnych z istniejącymi terenami inwestycyjnymi na obszarze SSE.

Przyznanie środków oznacza możliwość wejścia w fazę projektową i wykonawczą dla tych inwestycji.

1 komentarz

  • Link do komentarza Tomek wtorek, 09 maja 2017 19:29 napisane przez Tomek

    Projekt Pod Trzema Mostami to chyba był robiony.............i tak jest jak nikt nie liczy się z publicznym groszem ! Mieszkańcy mają chwilę na wyrażenie swojej opinii i miejmy nadzieję ,że ją wykorzystają !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane