Przebudowa ul. Wolności ma następować etapami, ale i tak realizacja zadania budzi wciąż obawy o problemy komunikacyjne, które pojawią się w związku z tą inwestycją. 
W najbliższym czasie na kilku ulicach miasta przeprowadzone zostaną działania, mające na celu poszerzenie mis, w których znajdują się drzewa. 
Na przetarg wystawiony został kolejny budynek, należący jeszcze do zasobów miejskich, którego stan techniczny jest zły i wymaga kapitalnego remontu lub rozbiórki.
Mimo bardzo trudnej sytuacji, w jakiej z powodu pandemii znalazły się samorządy w Polsce, Miasto Gniezno nie rezygnuje z zamierzonych planów inwestycyjnych w 2021 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami projekt budżetu na przyszły rok jest już gotowy - radni miejscy będą nad nim dyskutować w trakcie komisji i przyjmą go w trakcie grudniowej sesji.
Nowa jezdnia, nowe chodniki i budzące kontrowersje wykonanie ścieżki rowerowej. Inwestycja wzdłuż ul. Wolności jest jednak oczekiwaną od lat.
Trwają prace na terenie znajdującym się u zbiegu ulic Lecha i Chrobrego. Zamiast nieuregulowanego, „dzikiego” parkingu już wkrótce będzie tam zielony skwer z ławkami.
W najbliższym czasie jedna z ważniejszych dróg w południowej części Gniezna doczeka się przebudowy - udało się pozyskać na to zadanie ponad 3,5 mln złotych.
Gnieźnieńscy Seniorzy zyskali nowe miejsce do wypoczynku - jest to zrewitalizowany ogród przy Klubie Seniora.
Strona 1 z 152

Ostatnio dodane