Jesteś tutaj:Blogi O obniżeniu podatku, koronawirusie i kościele
niedziela, 22 marca 2020 22:13

O obniżeniu podatku, koronawirusie i kościele

  Paweł Kamiński

Oto moja propozycja obniżenia podatku od nieruchomości, słów kilka o koronawirusie i własnych refleksji o Kościele. Zapraszam do wysłuchania.

16 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 04 kwietnia 2020 21:23 napisane przez mieszkaniec

  Panie radny, Urbis , który należy do Miasta nie rozwiózł przez tydzień pojemników do segregowania śmieci. Wszyscy myśleli, że Miasto odpuści na ten czas te podwyżki, ale gdzie tam, płacić każą, ludzie są skołowani, bałagan taki, jak tylko w tym Gnieźnie potrafią. O tych podwyżkach już dawno prezydent wiedział, to nie potrafił się na czas przygotować? I niech się nie zasłania koronowirusem,bo to nie ma żadnego powiązania. Bajzel jest w tych władzach i tyle.

 • Link do komentarza Genek środa, 01 kwietnia 2020 19:25 napisane przez Genek

  Do autobusu może wejść 15 osób, a do kościoła nikt? Kto to wymyślił i kto na to wyraził zgodę?

 • Link do komentarza historyk wtorek, 31 marca 2020 19:29 napisane przez historyk

  Panie Dz - chodzenie do kościoła nikomu jeszcze dżumy ani innej zarazy nie przyniosło. Z historii, której Pan na pewno nie zna wynika, ze na przestrzeni wieków byli wspaniali księża, którzy błogosławili wiernych, modlili się z nimi w czasie zarazy, odprawiali nabożeństwa itd. I uwaga - przecież nikt nikogo nie namawia do chodzenia do kościoła. Nie chcesz - nie idź twoja sprawa. Ale należy umożliwić tym, którym jest to potrzebne i niezbędne. Wszystko można zorganizować logistycznie, Trzeba tylko chcieć. A najłatwiej zaryglować kościoły na cztery spusty w obawie przed rzekomym wirusem. Do galerii - to i owszem,Wstęp nie zabroniony, ale kościół kogoś parzy. I coraz więcej ludzi wierzy w to, że Złemu o to także chodziło.

 • Link do komentarza Dz poniedziałek, 30 marca 2020 19:48 napisane przez Dz

  Ludzie jest XXI wiek jest epidemia!!! A co niektórym się w głowach przewraca. Chodzenie do kościoła rozszerzy tą chorobę. Wszystko się skończy to sobie pochodzicie do woli. A w przeciwnym wypadku możecie nie dorwać. Ksiądz choroby z was nie ściągnie...

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 28 marca 2020 00:06 napisane przez mieszkaniec

  do Redatkor - A co Ty mieszasz do gnieźnieńskich spraw Ojca Rydzyka? on ma swoją parafię, poza naszą diecezją, rządzi się tak, jak potrafi, a umie i to bardzo dobrze, nikogo nie okrada, nie oszukuje, datki ludzie dają dobrowolnie - jestem jednym z nich i to regularnym, bo podoba mi się ta inwestycja, ten kompleks i to katolickie dzieło. A Komentatorowi nic do moich pieniędzy, bo jak będę chciał, to mogę dawać tyle,ile mam. Ojciec Rydzyk nie zbiera "bezkarnie" pieniędzy, bo ta zbiórka jest zgodna z wszelkimi przepisami, więc uważaj człowieku na słowa. A Kościół Katolicki karmi biednych, pomaga ubogim, może tego nie widzisz, to czasem idź w takie miejsca, to zobaczysz, ile dobra Kościół czyni właśnie dla takich opuszczonych ludzi. A jakie to miejskie mienie przejmuje Kościół? Uważaj naprawdę, co piszesz, bo jak raz wytoczy ci ktoś sprawę, to się z tego nie pozbierasz. Budasz powinien cie oddać do sądu za takie pomówienia, bo sugerujesz, ze Miasto daje coś nieprawnie Kościołowi.

 • Link do komentarza Wiedza piątek, 27 marca 2020 20:43 napisane przez Wiedza

  Gniezno to stolica powstania kosciola chrzescijanskiego.ale nie Polski .Polska byla poganska.cala Polska o tym wie ale Gniezno chyba nie.dlatego nie dotrze do tych ludzi. Tvp ma style dlugow a prezesi masabkierownikow z tylko sredim wyktalceniem befa zadiwoleni.pensjav30 Ty's.to bardzo mile.malo wiecie....on malo...

 • Link do komentarza trele morele piątek, 27 marca 2020 12:09 napisane przez trele morele

  Ad. emerytowany nauczyciel - jak zwykle przedstawiciel tego zawodu musi być wszystkowiedzącym osobnikiem,traktującym wszystkich jak niedorozwiniętych umysłowo.Nie ma mądrzejszych ludzi od nauczycieli.

 • Link do komentarza Redatkor piątek, 27 marca 2020 08:35 napisane przez Redatkor

  A co ze sprawą Rydzyka?? Watykan milczy !! A ten bezkarnie zbiera datki jakby nigdy nic. Obiady dla biednych - nagle kościół nie ma pieniędzy !! A jak zabierają mienie miejskie to na co to idzie ??

 • Link do komentarza emerytowany nauczyciel czwartek, 26 marca 2020 21:17 napisane przez emerytowany nauczyciel

  Ad. Lucjan - uważaj, żeby na Sądzie Bożym nie zesztywniał Tobie ten język, na wieki.
  Ad. Jam_Jest - 2 mld na media to nie jest na telewizję jako taką. To na produkcje przede wszystkim ośrodków regionalnych, na reportaże, na różne ciekawe lokalne sprawozdania. Więc, jak nie wiesz i nie rozumiesz, to nie zabieraj glosu. Dalsza część Twojego komentarza jest tak zawiła, ze chyba sam nie rozumiesz, co przepisywałeś. Nawet z błędem ortograficznym. No cóż, każdy pokazuje to, co potrafi.

 • Link do komentarza ciotka Tekla środa, 25 marca 2020 14:13 napisane przez ciotka Tekla

  A ty bobhaus jakiś omnibus jesteś, czy co, że na wszystkim się znasz?

 • Link do komentarza Lucjan środa, 25 marca 2020 13:52 napisane przez Lucjan

  Co ty facet nam o pierdołach opowiadasz, o jakiś papieżach w takim kryzysie państwa. Powaliło go do spodu? Idź do seminarium

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 25 marca 2020 09:09 napisane przez Jam_Jest

  2,5 mld zło otrzymała TVP, i jest to chyba wystarczająca ilość pieniędzy przeznaczonych z budżetu państwa na to, aby wszelkiego rodzaju msze itp. mogły odbywać się za pomocą nośników medialnych. Naciski na zamykanie marketów, a nie kościołów, jest chyba biegunowo odległe od przeznaczenia ww. instytucji? Zamknięcie większej ilości marketów może spowodować chaos, jakiego trudno się domyślić, w odróżnieniu od tej drugiej instytucji, zwarzywszy, iż w jednym możemy się zaopatrywać w potrzebną nam żywność, natomiast w drugiej możemy się pomodlić, i to nie wszyscy.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 24 marca 2020 19:48 napisane przez Gnieźnianin

  Zamknąć kościoły.

 • Link do komentarza bobhaus poniedziałek, 23 marca 2020 22:58 napisane przez bobhaus

  Specjalista od wszystkiego się znalazł.

 • Link do komentarza Mozna poniedziałek, 23 marca 2020 07:07 napisane przez Mozna

  wolę czytać tekst niż słuchać audycji . Przykro mi .

 • Link do komentarza mjj niedziela, 22 marca 2020 23:38 napisane przez mjj

  W czasach zarazy ludzie modlili się przynaglani do tego dzwonami wszystkich kościołów. W oknach wystawiali obrazy święte jako przynależność do Kościoła Katolickiego tworząc w ten sposób pewną wspólnotę. Ja wywiesiłam biało niebieską flagę maryjną prosząc moją Patronkę o łaskę dla naszego miasta, ale także dla moich bliskich. A kościoły? Przerażająco puste. Nie ma nawet dozwolonych 50 wiernych. W jednym z gnieźnieńskich kościołów ksiądz zabronił wejścia osobom spoza tych, których dotyczyła intencja. Było kilka osób! Reszta do domu!Skutek jest taki, że świątynie są puste, nie ma żadnej organizacji pomocy dla katolików, którzy jednak pragną żywej wiary w kościele. Przecież można to zorganizować w bardzo prosty sposób. Są parafie (niestety spoza Gniezna oczywiście), które w internecie proszą o zapisy osób na kolejne msze i to bardzo dobrze funkcjonuje. A u nas, zamiast ułatwić wiernym uczestnictwo na żywo i odprawiać więcej mszy, to odbywają się one ......w kilkuosobowej koncelebrze, zamiast pojedynczo dla każdej grupy oddzielnie. Szatan się cieszy, ze uzyskał to, co chciał. Kościoły puste, ludzie w domach, księża nawet mówią, ze "oglądając" mszę w mediach nie potrzeba się żegnać i klękać. Dramat i tragedia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.