wtorek, 21 czerwca 2016 08:12

Tegoroczna plaża miejska w ekologicznym stylu

 
Plaża miejska 2015 Plaża miejska 2015 fot. archiwum redakcji

W najbliższy piątek 24 czerwca między godziną 10:00 a 11:00 na gnieźnieńskim rynku zostanie udostępniona plaża miejska dla mieszkańców.

Będzie to kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu miejskiej plaży, czyli przestrzeni rekreacyjnej przeznaczonej dla wszystkich mieszkańców Gniezna. Jak poinformowano, tegoroczna plaża będzie większa i pozbawiona chociażby sztucznych palm.

Miejska plaża to przestrzeń rekreacyjna przeznaczona dla wszystkich mieszkańców Gniezna. – Do ubiegłorocznego projektu plaży dodaliśmy w tym roku kilka nowych pomysłów, tak by uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców i turystów. W tym roku, zamiast sztucznych palm, wokół plaży pojawi się 14 donic z drzewami liściastymi. Oprócz leżaków i piasku dostępne będą siedziska z materacami, trawy w donicach banerowych, czy dodatkowe kosze na śmieci – przekazała Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej.

39 komentarzy

 • Link do komentarza Najemca II wtorek, 16 sierpnia 2016 11:31 napisane przez Najemca II

  Najemco, to ty nie masz zielonego pojęcia o rządzeniu. Ludzie są niepoprawni, w kamienicy, w której mieszkam lokatorzy wyrzucają pudła, nie zgniecione, duże butle po wodzie mineralnej teź nie zgniecione i jak zauważam, to każdy z takich lokatorów powinien mieć odrębny kontener. Niestety, to są ludzie, którzy nie nadają się do zamieszkiwania we wspólnotach. Więc wg mnie powinni jeszcze więcej płacić.

 • Link do komentarza miejscowy wtorek, 16 sierpnia 2016 10:08 napisane przez miejscowy

  Jak tam z tą ekologią na tej gnieźnieńskiej plaży? Czy Sanepid bada zawartość zarazków w tym piasku tak, jak sprawdza wodę w jeziorach?

 • Link do komentarza najemca piątek, 24 czerwca 2016 09:54 napisane przez najemca

  Jeźeli wybraniec miasta ze swoimi poplecznikami uważa, że jedynym kryterium wychowania mieszkańców m.in. w segregowaniu śmieci jest fiskalizacja, to znaczy, że nia ma ani on, ani ekipa, która za nim stoi zielonego pojęcia o rządzeniu.

 • Link do komentarza :-( piątek, 24 czerwca 2016 08:15 napisane przez :-(

  do hahhahahahhahah 23 czerwca 2016 23:40 - przypomnij twoim idolom żeby na rogatkach umiescili baner " W Gnieźnie zbierając odpady zapłacisz za sąsiada"

 • Link do komentarza heheh piątek, 24 czerwca 2016 07:03 napisane przez heheh

  jak po tych podwyżkach za śmieci teraz się obudzi te 43000 uprawnionych do głosowania co nie głosowali na Budasza , to istny tajfun przejdzie przez Gniezno

 • Link do komentarza wkurzony piątek, 24 czerwca 2016 06:30 napisane przez wkurzony

  hahhahahahhahah ja za to głosowałem na Budasza i też tego już więcej nie zrobię po tym numerze z podwyżką opłat za śmieci , co mam płacić za kogoś bo się komuś nie chciało tego dopilnować

 • Link do komentarza wkurzony piątek, 24 czerwca 2016 06:26 napisane przez wkurzony

  kiko jeżeli uważasz za dobre rządzenie to że po dwóch latach swojej władzy obudzili się że brakuje im kasy za śmieci bo nie dopilnowali wpływów i teraz chcą to nadrobić podwyższając opłaty uczciwie płacącym , jeżeli za świetne sprawdzanie się uważasz to że wprowadza się opłaty za parkowanie w soboty niezgodne z przepisami gdy sądy to unieważniają (zobaczymy teraz ten lament jak Ziobro ich za to pogoni) to chyba coś ci się pomyliło

 • Link do komentarza Scarlett piątek, 24 czerwca 2016 00:39 napisane przez Scarlett

  ad.wyborca jak nie potrafisz logicznie myśleć i liczyć, to Tobie wychodzi, jak wychodzi. Jednak większość glosujących postawiła na PiS i ta grupa wyborców dokonała najmądrzejszego wyboru. Pozostali wyborcy to targowiczanie, bo glosując na kompromitacje w postaci Petru i jego sejmowych modelek czy Partię Oszustów są tak samo umaczani w zagrażanie suwerenności Polski, stagnację i są przeciw obywatelom. Prostaki, które dały się zmanipulować.
  ad. hahahahaha i kiko - uważajcie, żebyście nie połamali kończyn na tej wazelinie. Rzeczywiście, idiotyczny piach w centrum miasta jest tą inwestycją, na którą od lat czekają gnieźnianie. Boże, Ty widzisz i nie grzmisz!

 • Link do komentarza romek piątek, 24 czerwca 2016 00:20 napisane przez romek

  hahahaahaha - Ty heheszku zabawny, głupiś jak but, nie widząc inwestycji powiatu.

 • Link do komentarza hahhahahahhahah czwartek, 23 czerwca 2016 23:40 napisane przez hahhahahahhahah

  I takie rzeczy odrozniaja miasto od powiatu i Budasza od Tarczynskiej. Kiedy jeden robi inwestycje za inwestycja (zobaczcie ile jest banerow, ze inwestycje sa realizowane w budzetu miasta). Jesli chodzi o powiat to nie widzialem takiej zadnej! Co wiecej, zajmuja stolki juz 2 lata i szpitala jak nie bylo tak nie ma. Jakies opowiesci, ze bedzie za 3 lata. Czyli co? Konczyc ma inna formacja? Bo sami nie umiecie? :) Przeciec w wyborach mowili, ze zrobia szpital, a wynika z tego, ze szpital za kadencji PIS nie powstanie. I jeszcze informacja, ze zle policzyli glosy i nie glosowali dzis ABSOLUTORIUM hahah wstyd i zenada. Glosowalem na PIS, ale juz nigdy wiecej tego nie zrobie.

 • Link do komentarza do wyborca czwartek, 23 czerwca 2016 23:37 napisane przez do wyborca

  Na pis w Polsce zaglosowalo 6 mln ludzi, a przypominam, ze uprawnionych bylo 31 mln ludzi. I co? A codziennie powtarzaja, ze wybrala ich wiekszosc narodu.

 • Link do komentarza kiko czwartek, 23 czerwca 2016 23:36 napisane przez kiko

  Trzeba przyznać, że Budasz świetnie się sprawdza. Oby rządził jak najdłużej, bo widać, że zależy mu na tym, aby Gniezno się rozwijało!

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahah środa, 22 czerwca 2016 09:17 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahah

  @ToJa - dobrze wiesz że to wylewanie pomyj było jedną z metod socjotechniki, dokładnie tak jak teraz to wmawianie że większość chce igrzysk i Budasz spełnia im te życzenia. Równie dobrze powinieneś wiedzieć że za chwilę w tym tłumie może znaleźć się taki co krzyknie "król jest nagi"

 • Link do komentarza wyborca środa, 22 czerwca 2016 08:52 napisane przez wyborca

  Szanowny ToJa o jakiej większości wspomina ? Bo mnie pamięć nie zawodzi , w pierwszej turze większość głosów otrzymał Ostrowski. Natomiast w drugiej turze było do przewidzenia że nastąpi połączenie sił PO – SLD no bo ten PiS to taki siaki i owaki. Teraz okazuje się że ten PiS nie jest taki zły i naprawia to co psuto. Przy okazji to warto pamiętać że uprawnionych do głosowania było 55191, zaś na Budasza ostatecznie głosowało 12228 , czyli 22,15% uprawnionych, to nawet Kowalski w 2006 i 2010 otrzymywał więcej głosów ! Czy tym pozostałym 42963 uprawnionym podobają się „duperele” to pokażą następne wybory.

 • Link do komentarza emerson środa, 22 czerwca 2016 08:18 napisane przez emerson

  do senior - dopisz jeszcze, że jest to plaża dla mieszkańców gorszego sortu.

 • Link do komentarza Ula środa, 22 czerwca 2016 08:09 napisane przez Ula

  Prawda jest taka że ludzie z centrum nie mają zieleni i takiej swobody jak ci z peryferiów. Żyją w tych betonach i jeszcze im ostatnie drzewa usuwają na jakieś zatoki. Dlatego żeby im zapewnić chociaż namiastkę natury, buduje się coś na podobieństwo egzotycznej wyspy kosztem tych z peryferiów . Dziwię się tylko tym ludziom z centrum że są tak mało wymagający i nie żądają stworzenia czegoś takiego na pobliskim terenie gdzie znajduje się nawet jezioro i o wiele przyjemniej byłoby spędzać tam wolny czas. A może to wynika z ich gnuśności , no bo trzeba by zrobić kilka kroków dalej do takiej plaży nad jeziorem ? A może ta plaża na Rynku jest po prostu bardziej istotna dla okolicznego biznesu ?

 • Link do komentarza heniu środa, 22 czerwca 2016 07:54 napisane przez heniu

  jak już ma być ekologicznie to może warto posprzątać śmieci i usunąć chwasty na Rynku

 • Link do komentarza citi środa, 22 czerwca 2016 06:59 napisane przez citi

  prosport dlaczego uważasz że opinie w komentarzach są hejtem ? możemy się spotkać i to samo ci powiem że po Budaszu i dobranych ludziach oczekiwałem bardziej innowacyjności i mnogości konkretnych inwestycji , natomiast zasypywanie nas na okrągło "igrzyskami" nie jest rozwiązaniem na bolączki tego miasta. Ludzie są kapryśni a prędzej czy później pojmą że nie tędy droga.

 • Link do komentarza senior wtorek, 21 czerwca 2016 22:20 napisane przez senior

  ad. prosport - oczywiście, że normalni i kulturalni ludzie będą omijać to dziwactwo z daleka. Taką bezsensowną groteskę może tylko wymyślić ekscentryk, który chce zaistnieć w cudacki i kuriozalny sposób. Po prostu nie ma innej całkiem prostej, ale także normalnej koncepcji dla mieszkańców. Ochy i achy kilku wazeliniarzy i paru mało wybrednych ewentualnych plażowiczów wcale nie świadczą o poziomie tej niewydarzonej inicjatywy. Naprawdę, takie dziwactwo świadczy o kondycji pomysłodawcy i realizatorów tego przedsięwzięcia.

 • Link do komentarza prosport wtorek, 21 czerwca 2016 20:56 napisane przez prosport

  Brawo. Obawialiśmy się, że w tym roku nie będzie plaży. Tak trzymać. Hejterzy - nie musicie wchodzić na Rynek.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane