środa, 13 maja 2015 13:20

Gniezno (nie) wita!

 

Kiedy siedem lat temu włączano darmową sieć internetową w centrum, szczycili się tym wszyscy. Dziś po tej inicjatywie zostały wyblaknięte tabliczki.

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców, którego zastanawia wartość informacji, zawartych na tabliczkach przy Deptaku. - Czy w Gnieźnie w centrum jest dostępny darmowy internet WiFi? Tabliczki widniejące w centrum informują że jest. Sprawdzałem i go nie ma. Dlaczego wprowadza się w błąd mieszkańców, a przede wszystkim turystów? Czytelnik przesłał też zdjęcia tabliczek, widniejących w rzekomej strefie działania internetu.

Przypomnijmy, że inicjatywa darmowego internetu na Rynku i fragmencie ul. Chrobrego, pojawiła się w lipcu 2008 roku. Na samym początku z jego funkcjonowaniem nie było większych problemów zwłaszcza, że służyć miał przede wszystkim gościom restauracyjnych ogródków i turystów. Później z połączeniem "Gniezno wita!" było coraz gorzej, najczęściej pojawiały się problemy z przerywaniem połączenia, transfer był wolny lub w ogóle nie było zasięgu. 

W ten sposób egzystowało to jakiś czas a obecnie, jak dzisiaj sami sprawdziliśmy, możliwości połączenia w ogóle nie ma. Skontrolowaliśmy zasięg w kilku punktach na Deptaku i Rynku. Kanał pokazuje się w wyszukiwarce (czasem znika), ale połączyć się z nim już nie da i następuje automatyczne odrzucenie. Powstaje więc pytanie o sens istnienia tabliczek, których naliczyliśmy sześć w różnych miejscach, a których estetyka bardziej szpeci niż informuje. W tej sprawie postanowiliśmy zwrócić się do Magistratu z pytaniami. Na odpowiedzi czekamy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Roman sobota, 16 maja 2015 00:54 napisane przez Roman

  Czy to celowe działania?

 • Link do komentarza avalon środa, 13 maja 2015 21:59 napisane przez avalon

  Jak byłem ostatnio w Gnieźnie, dwa tygodnie temu, internet działał. Działał zarówno w ogródku jak i później, wewnątrz baru. Z tym że koło okna.
  Anteny są kierunkowe i obejmują tylko część Rynku i kilkadziesiąt metrów Chrobrego. Tam prawie nikt nie mieszka - większość kamienic jest pusta powyżej parterów.

 • Link do komentarza Miastowy środa, 13 maja 2015 15:51 napisane przez Miastowy

  Internet ściąga typowo na zewnątrz. W mieszkaniach go nie ma :) Nawet gdybyś miał nadajnik zamontowany na ścianie swojego budynku, to i tak go w domu mieć nie będziesz :)

 • Link do komentarza z centrum środa, 13 maja 2015 14:40 napisane przez z centrum

  Panie "asd" Proszę nie obrażać mieszkańców centrum, nie każdy ma takie zapędy, jak Pan, Mieszkam przy głównej ulicy i regularnie opłacam internet i nawet by mi na myśl nie przyszło w ten sposób nie tylko korzystać, ale nawet pomyśleć o tym!

 • Link do komentarza turystka środa, 13 maja 2015 14:19 napisane przez turystka

  jak wszystko przez odstanie lata - również WiFi jest byle jakie, ale tak to już jest jak się wybiera rządzących dla lukru, który prezentują w czasie kampanii to potem wszystko jest byle jakie w tej Polsce, byle by było!!

 • Link do komentarza asd środa, 13 maja 2015 13:57 napisane przez asd

  Prawda jest też pewnie taka, że duża część polaczków-cebulaczków mieszkająca z centrum korzysta z tej sieci "bo za darmo to mi się należy", przez to sieć jest przepełniona i jest jak jest.

  Może logowania ograniczyć do max. 5 minut... ?

 • Link do komentarza Marcin środa, 13 maja 2015 13:48 napisane przez Marcin

  Żenada. Też kiedyś próbowałem z niego skorzystać. Bez skutku. Dobrze, że o tym piszecie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane