czwartek, 18 sierpnia 2022 19:25

Tragiczny wypadek na S5

 

Jedna osoba zginęła w wypadku, do jakiego doszło w czwartkowe późne popołudnie na drodze ekspresowej S5.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia, około godziny 17:40 między węzłami Wierzyce a Łubowo, na nitce w kierunku Bydgoszczy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący autolawetą marki Renault zatrzymał się na pasie awaryjnym S5, skąd miał zabrać zepsute auto.

W momencie, kiedy pojazd był ładowany, nadjechał od strony Poznania inny samochód typu laweta marki Mercedes z przyczepką, który uderzył w stojące auto i mężczyznę pracującego przy Renault. Po tym Mercedes zjechał z jezdni i wypadł do rowu, przebijając po drodze barierki. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Czerniejewo oraz JRG Gniezno. - Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z OSP Łubowo, okazało się, że na drodze trwa akcja reanimacyjna jednego z poszkodowanych. Nasze działania skupiły się na udzieleniu pomocy poszkodowanemu i prowadzeniu resuscytacji do czasu przybycia karetki. Niestety, nie powiodła się ona i poszkodowany mężczyzna zmarł. Druga osoba biorąca udział w zdarzeniu została ranna i została przewieziona do szpitala w Gnieźnie - mówił mł. kpt. Andrzej Bułat z KP PSP Gniezno. 

W związku ze zdarzeniem droga została zablokowana, a na S5 w kierunku Bydgoszczy utworzył się korek aż do węzła Wierzyce. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Objazd poprowadzony zostanie drogą serwisową do węzła Łubowo. Okoliczności wypadku ustali policja pod nadzorem prokuratora.

Komunikat KPP Gniezno:

Dzisiaj około 17:45 na drodze S5 w miejscowości Fałkowo w kierunku Bydgoszczy doszło śmiertelnego wypadku. Droga w chwili obecnej jest całkowicie zablokowana. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji podczas załadunku pojazdu na lawetę doszło do śmiertelnego potrącenia 27-letniego gnieźnianina zajmującego się załadunkiem pojazdu. W chwili obecnej funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane