czwartek, 23 czerwca 2022 15:36

Chciał kupić węgiel przez internet. Stracił kilka tysięcy złotych

 

Dzisiaj policjanci przyjęli zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy metodą "na zakup węgla". 40-letni mieszkaniec Trzemeszna stracił w ten sposób ponad 4 tys. zł.

Jak informuje KPP Gniezno, zgłaszający sprawę policjantom poinformował, że natknął się w sieci na reklamę firmy sprzedającej węgiel. Wszedł w link i został przeniesiony na stronę, gdzie złożył na zamówienie na 3 tony tego surowca.

- Pokrzywdzony zapłacił za zamówiony węgiel, otrzymał fakturę, po czym kontakt ze sprzedającym ustał. Zamówiony opał nie został dostarczony. Mężczyzna nie otrzymał również zwrotu pieniędzy - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno: Niektórzy już kupują opał na zimę, jednak apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie.

Policjanci przestrzegają, żeby przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, ekogroszek, olej, itp.) sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

1 komentarz

  • Link do komentarza antypis niedziela, 26 czerwca 2022 21:32 napisane przez antypis

    można trabić i trąbić a naiwni dalej chcą kupić węgiel za 1/3 ceny rynkowej. Rząd nas robi w Wuja to i inni się podczepiają

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane