czwartek, 23 czerwca 2022 11:28

Miał dożywotni zakaz prowadzenia auta. Jechał wężykiem ulicami Gniezna

 

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymało pijanego kierowcę, który nie mogąc opanować pojazdu poruszał się całą szerokością jezdni.

Sytuacja miała miejsce 21 maja br., ale gnieźnieńska policja dopiero teraz informuje o tym zdarzeniu. W sobotę 21 maja br. około godziny 2:30 dwóch młodych mężczyzn (w wieku 26 lat z Rybna Wielkiego i 23 lat z Niewolna), jadąc ul. Wrzesińską w Gnieźnie zauważyli auto wyjeżdżające z terenu cukrowni.

- Kierujący renault scenic początkowo stanął w poprzek jezdni, następnie ruszył w kierunku ulicy Kostrzewskiego. W trakcie jazdy poruszał się tzw. wężykiem i najeżdżał na krawężniki. To wzbudziło niepokój u 23 i 26-latka. W związku z zachowaniem kierującego mężczyźni postanowili działać i ruszyli swoim autem za renault. Scenic w pewnym momencie skręcił na posesję na ulicy Wrzesińskiej, zahaczył o bramę wjazdową i zatrzymał się na płocie. Kierujący wyszedł z samochodu i zaczął się oddalać - informuje KPP Gniezno.

Mężczyźni widząc uciekającego kierowcę, ruszyli za nim i ujęli. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przejęli zatrzymanego. Okazało się, że jest to 67-letni mieszkaniec Gniezna, który miał w organizmie 0,55 promila. Co więcej, jak szybko ustalono, miał on dożywotni zakaz prowadzeina wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do wyroku sądu nawet do lat 5 - informuje KPP Gniezno dodając apel, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego: - Zadbajmy o bezpieczeństwo. Swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu, za pomocą numer alarmowego 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane