Wydrukuj tę stronę
wtorek, 24 maja 2022 11:33

9-latek na hulajnodze potrącił 2-latkę

 

W poniedziałkowy wieczór służby zostały powiadomione o potrąceniu dziecka, do jakiego miało dojść na Rynku. Młodsze z dzieci trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło 23 maja około godziny 18:30. Jak wynika z ustaleń policji, 9-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze elektrycznej, potrącił 2-letnią dziewczynkę znajdującą się na części placu wyłączonego z ruchu. W wyniku tego młodsze z dzieci przewróciło się. Obydwoje dzieci przebywało pod nadzorem rodziców.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który po przebadaniu na miejscu przewiózł je do szpitala. Obecna na miejscu policja prowadziła działania w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. Hulajnoga została zabezpieczona na potrzeby postępowania.

Niech ten przypadek będzie przestrogą dla rodziców. Ponadto od jakiegoś czasu mieszkańcy informują nas o przypadkach użytkowników, którzy jeżdżąc na hulajnogach lekceważą obowiązujące przepisy, m.in. poruszając się szybko chodnikami. Ponadto otrzymujemy sygnały o tego typu pojazdach, które należą do zewnętrznych firm, a które to często są porzucane w miejscach lub w sposób utrudniający przejście.

 

2 komentarzy