piątek, 13 maja 2022 10:42

Wypadek na budowie MOK-u. Kilka osób spadło z wysokości

 

W piątkowe przedpołudnie służby zostały powiadomione o wypadku, do jakiego doszło na terenie przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Kilka osób spadło z wysokości.

Do zdarzenia doszło 13 maja, przed godziną 10.30. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, podczas prac prowadzonych w budynku MOK-u przy ul. Łubieńskiego, zarwała się płyta po której poruszało się kilka osób. W wyniku tego wszyscy spadli poziom niżej do piwnic budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej oraz zespoły ratownictwa medycznego. Wkrótce okazało się, że z wysokości około 3-4 metrów spadło w sumie 8 osób, z których część odniosła obrażenia ciała. Według naszych ustaleń wszyscy byli przytomni. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo dokładnie ile osób będzie hospitalizowanych, ale z uwagi na skalę zdarzenia na miejsce wezwano także karetki z ościennych gmin. 

Aktualizacja: 

Komunikat Policji z godziny 11:52:

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas prowadzonych robót budowlanych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Pomieszczenie znajdowało się nad piwnicą. Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitala. Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja kilkanaście minut po 10:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Funkcjonariusze powiadomili powiatowego inspektora pracy i powiatowy nadzór budowlany.

Według naszych informacji, do zdarzenia doszło podczas wizytacji kierownictwa budowy oraz inwestora. To właśnie część tych osób odniosła obrażenia w zdarzeniu - wśród nich jest dyrektor ośrodka Dariusz Pilak. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Poznaniu. Pozostali trafili do lecznic w Gnieźnie oraz Żninie.

 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza j czwartek, 19 maja 2022 11:20 napisane przez j

  tak to jest jak nie wygradza się stref nie bezpiecznych taśmą, które są w trakcie montażu

 • Link do komentarza Anna czwartek, 19 maja 2022 06:13 napisane przez Anna

  Kontrola budowlana bez znajomości przepisów bhp i jak zawsze bez kasków. Więcej szczęścia niż rozumu.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 15 maja 2022 18:30 napisane przez kibolo

  Wszyscy kontrolerzy wleźli na jedną dechę a ta nie wytrzymała nacisku.Ale i tak znajdą kogoś winnego bo przecież nie może być inaczej.Kontrolerzy?

 • Link do komentarza filip sobota, 14 maja 2022 11:11 napisane przez filip

  Kto ich tam wpuścił. Ofermy, nie wiedzą ,że niezalany strop nie ma żadnej wytrzymałości.

 • Link do komentarza RACJONALISTA piątek, 13 maja 2022 13:07 napisane przez RACJONALISTA

  Klątwa masonerii?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane