piątek, 21 stycznia 2022 08:34

Do rowu zjechał dostawczak, a później laweta, która miała go wyciągnąć

 
Do rowu zjechał dostawczak, a później laweta, która miała go wyciągnąć źródło: OSP Czerniejewo

Nietypowo zakończyło się czwartkowe zdarzenie drogowe, gdzie laweta mająca wyciągnąć inny pojazd z rowu, a sama do niego zjechała po śliskiej nawierzchni. Do tego na miejscu pojawił się pijany motorowerzysta.

Do zdarzenia doszło w czwartek, w godzinach popołudniowych. Na powiatowej drodze prowadzącej z Czerniejewa w kierunku Wrześni, tuż za tą pierwszą miejscowością, samochód dostawczy na oblodzonej nawierzchni, na skutek silnego podmuchu wiatru, zjechał na pobocze, po czym przewrócił się na bok. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało, a na miejsce wezwano pomoc drogową.

Po przybyciu na miejsce lawety, pojazd mający wyciągnąć dostawczaka... także zjechał na oblodzonej drodze do rowu. W efekcie na miejsce poproszony został zastęp OSP Czerniejewo. Druhowie, po przybyciu na miejsce, próbowali wyciągnąć z powrotem lawetę na drogę, jednak okazało się, że potrzebny do tego jest jeszcze cięższy sprzęt, który przyjechał w późniejszych godzinach wieczornych. Dopiero potem na drogę ściągnięto sam pojazd dostawczy.

Na miejscu obecna była również policja. Podczas tych działań funkcjonariusze zatrzymali także kierującego motorowerem 28-latka, który akurat jechał tą drogą. Mężczyzna okazał się być pijany - jak poinformowała nas KPP Gniezno, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Postępowanie wobec niego jest prowadzone. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane