wtorek, 14 grudnia 2021 13:00

Termin wywozu śmieci sprawdzisz w aplikacji

 

Spółka Urbis, zajmująca się odbiorem odpadów komunalnych na terenie Gniezna, poinformowała o uruchomieniu aplikacji dedykowanej mieszkańcom Grodu Lecha.

Aplikacja na telefony komórkowe „Kiedy Wywóz” powstała w celu ułatwienia funkcjonowania systemu odbioru śmieci. Dzięki niej mieszkańcy mogą sprawdzać terminy każdej z nieruchomości, bez konieczności weryfikacji ich w internecie czy na kartce. 

Aplikację można pobrać poprzez sklep właściwy dla oprogramowania danego telefonu (App Store, Google play, Windows Store), następnie wyszukać aplikację „Kiedy Wywóz”, po czym pobrać i zainstalować darmową aplikację.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji należy przejść do zakładki WYWOZY i po kliknięciu w znak plus, dodać lokalizację (swoje miasto, ulicę i numer budynku lub wskazać zabudowę jednorodzinną). Uwaga - jeżeli cała ulica ma terminy wywozu w tym samym dniu, to nie ma możliwości wyboru posesji, jeśli poszczególne posesje mają różne terminy wywozu na danej ulicy, wówczas należy wybrać konkretny numer posesji np. 7.

W ten sposób raz ustawiona dana lokalizacja będzie zapisana i na pulpicie aplikacji będą wyświetlane terminy wywozu. poszczególnych frakcji odpadów na danej ulicy lub posesji. Możliwe jest dodanie maksymalnie trzech lokalizacji dotyczących odbioru odpadów.

Dodatkowo w aplikacji znajduje się zakładka Punkty, zawierająca lokalizację PSZOK dla mieszkańców Gniezna, a także wykaz aptek, gdzie można oddać przeterminowane leki. Ponadto zakładka Edukacja zawiera zasady segregacji odpadów, istotne informacje dot. odbioru odpadów w PSZOK oraz zasady odbioru odpadów wielkogabarytowych.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja środa, 15 grudnia 2021 12:48 napisane przez Redakcja

  bambo, będziemy nazywać miasto tak, jak chcemy.

 • Link do komentarza Brudas wtorek, 14 grudnia 2021 19:19 napisane przez Brudas

  Religia tzw. Ekologizm na całego.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 14 grudnia 2021 17:51 napisane przez Gnieźnianin

  Próbowałem zainstalować aplikację kiedy wywóz. Po co aplikacji dostęp do mojej lokalizacji , skoro ja chcę widzieć wywóz śmieci u rodziców. Po za tym aplikacja chce mieć dostęp do zdjęć i moich aplikacji. Ktoś próbuje zdobywać informacje kosztem ludzi. Dziwię się że Urbis dał się w coś takiego wciągnąć.

 • Link do komentarza bambo wtorek, 14 grudnia 2021 14:40 napisane przez bambo

  Nie nazywajcie Gniezna "Grodem Lecha", bo to było dawno - w średniowieczu. Komuś usilnie zależy, żeby Gniezno było skansenem "Pierwszej Stolicy Polski". Stan techniczny ulic i chodników na to wskazuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane