sobota, 23 października 2021 10:16

Rozmawiali o szansach i wyzwaniach w kontekście Afryki

 

W miniony piątek w Państwowej Szkole Wyższej odbyła się konferencja, dotycząca tematyki szans i wyzwań związanych z współpracą z krajami afrykańskimi.

Kontynent afrykański to jeden z najbiedniejszych regionów świata. W dłuższej perspektywie oczekiwany jest jednak jego dynamiczny rozwój, a już teraz specjaliści oczekują, że w kolejnych latach postęp zmian gospodarczych na tym obszarze pozwoli na coraz korzystniejsze spoglądanie pod kątem biznesowym (i nie tylko).

Właśnie temat możliwości i wyzwań, jakie może przynieść przyszłość, były poruszany podczas piątkowej konferencji odbywającej się w PSW Gniezno „Afryka – szanse i wyzwania”. Na to spotkanie zaproszeni zostali m.in. dr hab. Bara Ndiaye z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińso-Mazurskiego, dr Mamadou Diouf, wokalista, dziennikarz, animator kultury i działacz społeczny, współtwórca portalu Afryka.org, a także wiele innych postaci ze świata nauki powiązanych swoją działalnością z afrykańską tematyką - dr Anna Masłoń-Oracz, dr Nagmeldin Karamalla-Gaiballa, dr Krzysztof Danielewicz, Elmi Abdi, ks. mgr Piotr Wojnarowski SBD oraz mgr Natalia Jurkiewicz.

Konferencja adresowana była do wszystkich osób, dla których zagadnienia związane z szansami oraz wyzwaniami płynącymi z Afryki są istotne i przydatne, a także do osób, które w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert muzyki afrykańskiej, który odbył się tego samego dnia w godzinach wieczornych w Dobrym Browarze.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane