czwartek, 21 października 2021 14:14

Wichura daje się we znaki - liczne interwencje strażaków

 
Wichura daje się we znaki - liczne interwencje strażaków źródło: Łukasz Kuliński - Wielkopolski Łowca Burz

Od południa strażacy z powiatu gnieźnieńskiego są dysponowani do kolejnych wyjazdów związanych z efektami silnego wiatru w naszym regionie.

Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym, który został opublikowany wczoraj, od czwartkowego rana w naszym regionie daje się odczuć porywy silnego wiatru. Szczególnie zaczął się on wzmagać około południa, przez co do gnieźnieńskich strażaków zaczęły spływać pierwsze zgłoszenia o powalonych na drogę drzewach i konarach.

Tylko do tej chwili strażacy zostali zadysponowani do kilkunastu wyjazdów w rejonie m.in. na terenie gminy Mieleszyn, Kłecko, Łubowo, Czerniejewo, Trzemeszno. Do tej pory wiatr wiał z prędkością do 85 km/h, jednak za kilka godzin ma ona jeszcze bardziej wzrosnąć - miejscowo występują również burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin wieczornych. Na tę chwilę otrzymujemy także nieoficjalne informacje o pierwszych przerwach w dostawach prądu.

Aktualizacje:

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane