czwartek, 21 października 2021 11:07

Problemy i troski mieszkańców z os. Konikowo

 

Sprawy związane z drogami i ich stanem, a także bezpieczeństwem w ruchu, były głównymi tematami spotkania przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz innych jednostek z mieszkańcami os. Konikowo.

W miniony poniedziałek odbyło się zebranie, zorganizowane przez radę osiedla z urzędnikami z Magistratu. Na to wydarzenie zaproszono mieszkańców osiedla, do których rozdysponowano informację o tematach, które będą poruszane podczas spotkania. W odpowiedzi pojawiła się grupa osób, przede wszystkim starszych, którzy postanowili podzielić się swoimi uwagami na temat tej części miasta.

Podczas spotkania wiodącymi tematem było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wskazywano na konieczność poprawienia infrastruktury chodników na ul. Słowackiego (przy blokach), utworzenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu tejże z ul. Kasprowicza, a także obcinania gałęzi drzew, które zasłaniają światło z latarni ulicznych. Wskazywano także na pojazdy, które parkują na ul. Kasprowicza i Libelta.

Ponadto uwagi czyniono również pod adresem stanu technicznego al. Marcinkowskiego - tu padła deklaracja, że 2023 lub 2024 roku ma doczekać się dokumentacji na przebudowę. Sporo kwestii wiązało się z koniecznością rozdzielenia obowiązków zarządcy drogi - powiatowego i miejskiego, który dysponuje różnymi możliwościami finansowymi na realizację niektórych przedsięwzięć. 

Osobno mieszkańcy wypytywali o kwestię odbioru liści, która to akcja ma nastąpić najbliższym czasie. Przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska opowiadali także o projektach związanych z ekologią oraz obowiązkach wiążących właścicieli nieruchomości - w tym składania deklaracji źródeł ciepła w domach. 

2 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane