środa, 13 października 2021 07:35

Uroczyste pasowanie w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium

  mn

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium przyjęło do swojego grona nowych uczniów. Jak co roku, w auli szkoły odbyło się uroczyste pasowanie na licealistów, w którym udział wzięły władze Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, dyrekcja liceum, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie dyrektor dr Iwona Gawrecka przywitała uczestników wydarzenia, po czym uczniowie pierwszej klasy zostali przyjęci w poczet licealistów składając uroczyste ślubowanie.

Po przyjęciu uczniów w poczet licealistów, głos zabrał rektor Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, dr Krzysztof Gawrecki, składając świeżo upieczonym licealistom życzenia na nowej, edukacyjnej drodze życia. Zgodnie z tradycją, to właśnie rektor pasował na licealistów wszystkich uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie uświetniła krótka część artystyczna, a na zakończenie uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia wraz z władzami, dyrekcją oraz rodzicami.

Wszystkim tegorocznym uczniom klas pierwszych, którzy od września rozpoczęli naukę w gnieźnieńskich szkołach średnich życzymy powodzenia! Niech to będzie czas wypełniony nie tylko nauką, ale przede wszystkim nowymi przyjaźniami, odkrywaniem swoich talentów i zdobywaniem wartościowych doświadczeń.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane