środa, 15 września 2021 11:00

Planowana wycinka drzew na os. Tysiąclecia i Ustronie - można zgłaszać uwagi

 
Planowana wycinka drzew na os. Tysiąclecia i Ustronie - można zgłaszać uwagi źródło: Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że jesienią planowane jest dokonanie wycinki kilku drzew na os. Tysiąclecia i Ustroniu.

Jak informuje GSM, wycinka dotyczy 8 drzew zlokalizowanych na terenie ww. osiedli. Prace w tym kierunku mają być związane z wnioskami mieszkańców nieruchomości, przy których one rosną.

W związku z powyższym Dział Zarządzania Zasobami GSM zamierza złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew, podając ich dokładne lokalizacje.

Ewentualne uwagi co do zasadności wniosków mieszkańcy mogą zgłaszać w formie pisemnej do Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Budowlanych 2 do 7 października 2021 roku. 

Wycinka dotyczy następujących lokalizacji: 

1.Roosevelta 75 – 1 szt. klon

 

2. Budowlanych 7 – 1 szt. jarząb

 

3. Zabłockiego 2-4 - 1 szt. sosna , 2 szt. modrzew


4. Zabłockiego 6-8  -  1 szt. wierzba

 

5. Sikorskiego 10 – 2 szt. klon

13 komentarzy

 • Link do komentarza odważny niedziela, 19 września 2021 07:00 napisane przez odważny

  Krzykacze. A kto ostatnio miał odwagę wezwać Straż Miejską, podać im swoje imię i nazwisko i poprosić o ukaranie mandatem sąsiada, który zostawił swój samochód na "twoim" trawniku. Kto miał taką odwagę domorośli krzykacze ?

 • Link do komentarza Jowita sobota, 18 września 2021 23:15 napisane przez Jowita

  Tadzio, Ty chyba nie byłeś w tych Stanach? Bo tam każdy swoje drzewa przycina i formuje tak, jak uważa, ale przeszkadzać nikomu nie mogą. A w Nowym Jorku to rosną takie liliputy, ze aż żal patrzeć. Między wieżowcami one nie maj w ogóle dostępu słońca, więc nie wyrastają i skutkiem tego nikomu nie przeszkadzają. jestem za zielenią, ale nie za zasłanianiem okien i braku dostępu do słońca w budynkach. A gdzie byłeś Tadzio, jak betonowali plac przed teatrem?

 • Link do komentarza Tadzio sobota, 18 września 2021 20:40 napisane przez Tadzio

  Jakoś w Stanach mają dorodne drzewa przy domach i nikomu nie przeszkadzają. U nas rosną liliputy, a i tak przeszkadzają drzewka bo mają liście. Głupota...

 • Link do komentarza Damazy sobota, 18 września 2021 09:59 napisane przez Damazy

  A na Mickiewicza od lat straszy duże suche drzewo i pewnie nawet nikt nie pomyśli o wyrzuceniu go z przestrzeni publicznej. Takich drzew w Gnieźnie są dziesiatki, ale najciemniej jest pod latarnią. Chyba urzędnicy tamtędy chodzą? A Straż Miejska tego nie widzi? A co będzie, jak osłabione bez życia drzewo złamie się i zabije człowieka? Nie będzie winnych? No to niech ta uwaga będzie dowodem, że ostrzegałem!

 • Link do komentarza wilk piątek, 17 września 2021 19:48 napisane przez wilk

  Drzewa zdrowe nie suche się przycina,NIE WYCINA !!!A najlepiej zabetonować place,jak tam na Ustroniu,gdzie wybrukowano kawał miejsca,aby zrobić.............ale JAJA....... PLAC manewrowy Straży Pożarnej i stoi pusty wybetonowany,tak się robi interesy !!!!

 • Link do komentarza Osa piątek, 17 września 2021 12:58 napisane przez Osa

  Wiele z tych drzew jest już tak zmasakrowanych coroczną "pielęgnacją" , że chyba postanowili zastosować eutanazję ...a poważnie: to jest skandal, bo okrada się z zieleni wszystkich mieszkańców miasta, a osiedla zamieniają się w betonowe pustkowia. Teraz mieszkańcy narzekają na zacienione okna, a jak latem zrobi się +35, to pierwsi pobiegną szukać cienia i ratunku wśród okolicznych drzew. Hipokryzja level hard. No i oczywiście - zarobek firm wycinających: to jest najprostszy zabieg, rżniesz co każą, i nie musisz nic wiedzieć - a kasa leci. TO JEST SKANDAL

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 16 września 2021 20:56 napisane przez mieszkaniec

  Niedaleko mojego domu rośnie olbrzymie drzewo z koroną przekraczającą rozmiary domu, przy którym stoi. Jesienią opadają liście, które rzucane sa podmuchem wiatru na moją posesję. Nie mam już sił sprzątać tych liści z mojego obejścia. prosiłam o przycięcie korony, a nie wycięcie drzewa, ale dowiedziałam się, ze tak ma być i koniec. Ulica należy do Miasta. Teraz tylko czekać należy na kolejny huragan, który, o ile złamie to drzewo, to zniszczony zostanie dom, przy którym stoi. Mało tego, drzewa maja wiele odrostów, które uniemożliwiają przejście po chodniku. Ale w Gnieźnie nikt za taki bałagan nie odpowiada. Proszę przejść się także wieczorem po ulicach i zobaczyć, ile lamp ulicznych schowanych jest w koronach drzew! To jest marnotrawstwo pieniędzy na oświetlenie, które nie oświetla ulicy! Ale, czy w tym urzędzie są jeszcze ludzie myślący?

 • Link do komentarza micio czwartek, 16 września 2021 13:00 napisane przez micio

  no i dobrze.... mieszkaj teraz w bloku gdzie gałezie wchodzą tobie do okien.... zero światła.
  Wszyscy niby tacy proekologiczni sie porobili- a pomyślcie w czym chodzicie, w co sie ubieracie, co jecie.... i co dalej ekologiczni?

 • Link do komentarza mirek środa, 15 września 2021 20:54 napisane przez mirek

  zdecydowanie nie!!! ,strach się bać, co o nas będą mówić następne pokolenia

 • Link do komentarza wilk środa, 15 września 2021 17:14 napisane przez wilk

  Wara od tych drzew komuchy!!! Komu one przeszkadzają.mieszkańcom ??? Na pewno nie,tylko kolesiom z firmy trzeba zapłacić!!!

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 15 września 2021 15:10 napisane przez mieszkaniec

  Serio. Teraz będą wycinać i płacić za rok sadzić i znowu płacić.

 • Link do komentarza Kawa środa, 15 września 2021 11:37 napisane przez Kawa

  To z pewnością w ramach działań proekologicznych! Czekając kiedyś w kinie (wtedy jeszcze ministrem środowiska był śp. Jan Szyszko) słyszałam rozmowę (choć trudno nazwać to rozmową, gdyż były to wulgaryzmy przeplatane bluzgami) dwóch młodych (ok. 17 lat) dziewczyn, które "nakręcone" przez pewną telewizję i z zerową wiedzą obrażały ministra (profesora!), że - przepraszam - "gnój, skur..., pierdol...ty " itd. a to wszystko tylko dlatego, że minister zgodnie z prawem i swoją wiedzą (!) wydał zgodę na wycinkę martwych i chorych (zaatakowanych przez kornika drukarza) drzew. Gdy to samo parę miesięcy później na dużo większą skalę robili Niemcy to była to najlepsza decyzja pod słońcem. Takiego świętego oburzenia, w ogóle żadnego prawie oburzenia nie ma, jak w Gnieźnie wycina się zdrowe drzewa. No, ale w Gnieźnie wycinają demokraci pełną gębą...

 • Link do komentarza Smutne środa, 15 września 2021 11:33 napisane przez Smutne

  A nie byłoby najlepiej usunąć wszystkie drzewa i krawężniki, dzięki więcej aut na trawie mogłoby byle jak parkować...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane