czwartek, 18 lutego 2021 12:11

Zatrzymano złodzieja puszki z pieniędzmi. Na koncie ma jeszcze inną kradzież

 
Zatrzymano złodzieja puszki z pieniędzmi. Na koncie ma jeszcze inną kradzież źródło: KPP Gniezno

Policjanci operacyjni z Gniezna zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież puszki z pieniędzmi, do której klienci wrzucali darowizny na leczenie Olgi z Kiszkowa, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Do kradzieży doszło 19 stycznia br. na terenie sklepu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie, który włączył się do akcji charytatywnej. W okradzionym sklepie sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę ekspedientki przy kasie i zabrał stojącą na ladzie skarbonkę, w której znajdowało się około 1 tys. złotych.

Sytuację nagrały kamery monitoringu. W ostatnim czasie policjanci z Gniezna upublicznili wizerunek sprawcy, a w ostatnim czasie śledczy wytypowali i zatrzymali w miniony wtorek 35-letniego mieszkańca Gniezna, któremu przedstawiono zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił, że pieniądze znajdujące się w środku puszki wydał na bieżące potrzeby.

Dodatkowo policjanci ustalili że zatrzymany w dniu 21 grudnia ub. roku ukradł z mieszkania znajomego notebook i klucze. Pokrzywdzony w tym przypadku wycenił straty na ponad 5 tys. złotych. Obydwie sprawy niebawem trafią do sądu. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa może grozić nawet do 5 lat pozbawienia czynności.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza kik piątek, 19 lutego 2021 08:06 napisane przez kik

    Na własne potrzeby... po ciuchach widać, że nie jest biedny. Czyli po prostu arogancki, samolubny cham.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane