poniedziałek, 08 lutego 2021 13:48

Utrudnienia i kolizje na drogach po nadejściu śnieżycy

 
Utrudnienia i kolizje na drogach po nadejściu śnieżycy źródło: OSP Kłecko

Od godzin rannych służby notują co chwilę wyjazdy do różnych interwencji związanych bezpośrednio z utrudnieniami, jakie zapanowały po kolejnym w tym sezonie ataku zimy.

Zgodnie z wczorajszym ostrzeżeniem meteorologicznym, od poniedziałkowego rana na drogach zapanowały trudne warunki spowodowane intensywnymi opadami śniegu, którym towarzyszy silny wiatr. W efekcie pojawiają się odcinki dróg, na których tworzyły się zaspy znacząco utrudniające przejazd. 

Od rana notowane są różne zdarzenia drogowe, najczęściej spowodowane brakiem możliwości podjechania przez pojazdy ciężarowe na nieodśnieżonych odcinkach dróg. Tak stało się dzisiaj m.in. na ul. Poznańskiej, Żwirki i Wigury czy Wrzesińskiej. 

Nie brakuje także kolizji. Przed godziną 10 służby zostały powiadomione o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 197 na wysokości Waliszewa, gdzie ciągnik siodłowy z cysterną "złożył się" na jezdni i stanął w poprzek szosy. Na miejsce zadysponowano JRG Gniezno i OSP Kłecko, które zabezpieczyły rejon zdarzenia do czasu usunięcia przeszkody za pomocą dźwigu. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ul. Kostrzewskiego, a później także na ul. Witkowskiej, gdzie pojazd zjechał do rowu - podróżujący autem został opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego.

Jak informują meteorolodzy, zimowa aura ma nam towarzyszyć także w kolejnych dniach.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski środa, 10 lutego 2021 22:31 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Budasz śpi albo udaje Greka. Czyżby go zasypało pod Kauflandem? Cóż... Jaki Prezydent, takie ulice.

 • Link do komentarza wilk środa, 10 lutego 2021 17:21 napisane przez wilk

  We wszystkich miastach,gdzie rządzi KOMUNA z PO SLD i ZSL,tam wszędzie BAJZEL na drogach !!! Już najwyższy czas przegonić towarzyszy do lamusa,a dawać szansę nowym i uczciwym ludziom !!! Tak samo w naszym Gnieźnie!!! A pewnie na wiosnę towarzysze będą przebąkiwać o podwyżkach za WODĘ,CIEPŁO i ŚMIECI!!! Założymy się ???

 • Link do komentarza Kawa środa, 10 lutego 2021 15:31 napisane przez Kawa

  Jaką władzę wybraliście, taką macie!!!
  Ona nic nie musi...
  Pieniądze na odśnieżanie w budżecie są, ale lepiej ich nie wydawać. Przecież można potem na premie za ciężką pracę w zimie dla prezydenta, wice i urzędników
  Wesołego kręcenia piruetów!

 • Link do komentarza miastowy środa, 10 lutego 2021 14:49 napisane przez miastowy

  owszem, chodniki należy czyścić, ale niech Miasto i powiat dadzą przykład, bo to, co się dzieje jest skandalem. Nie mówię, żeby ulice były czarne, ale skrzyżowania powinny być oczyszczone i posypane. Także wszystkie ulice, które "idą" pod górkę. No, ale jak zwykle, tam gdzie rządzą politycy, a nie fachowcy, to wszystko leży!

 • Link do komentarza a wtorek, 09 lutego 2021 18:30 napisane przez a

  dzisiaj wtorek a śniegu jakby padał bez przerwy.... Roosevelta to skandal!!!!!!

 • Link do komentarza Anżej wtorek, 09 lutego 2021 09:55 napisane przez Anżej

  Ciekawe, że ciężarówki na zimowych oponach nie mogą sobie poradzić z podjazdem pod nie aż tak mocno nachylone wzniesienia.

 • Link do komentarza Werdny poniedziałek, 08 lutego 2021 22:34 napisane przez Werdny

  Gdyby była prawdziwa zima a nie udawaną to w Polsce Haos i śmierć na ulicy. Zima przyszła w lutym i i tak drogi zawalone

 • Link do komentarza Wredny poniedziałek, 08 lutego 2021 22:23 napisane przez Wredny

  Atak to coś niespodziewanego a o opadach wszyscy wiedzieli od tygodnia tyle że ... Jak zwykle drogowcy zaskoczeni. Jakos mieszkańcy chodniki mają poodgarniane a ulice zasypane i nieprzejezdne do godzin wieczornych

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 08 lutego 2021 21:54 napisane przez kierowca

  znowu zima zaskoczyla drogowców ::::)))) ktos ich widzial ?pewnie miasto tak duzo placi za odsniezanie. proponuje wiecej parmometrow, to moze za rok wyjadą .
  ktos ich wogole kontroluje ?????? gps itd ???

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 08 lutego 2021 18:53 napisane przez Anna

  Niektórzy to mieli tylko jedno światło.... mnie to tak zastanawia wszystko bo ja jestem chyba inna? od kilku dni mówią, piszą i ostrzegają przyjdą śnieżyce i co.... poleciałam do sklepu po sól, uszykowałam szczote ogromną i szufle do śniegu. Miotełkę do auta, odmrażacz do zamka, i sreberko na szybe kupiłam za 12 zł. Więc wstaje rano w pon i widze ile to śniegu nawaliło.... ale chyba nikt przez noc nie jechał pługiem bo z bramy nie wyjechałam, więczabrałam się za odśnieżanie i pokonałam 30 m wjazdu i chodnik, lało się ze mnie jak po treningu na siłce, ale pługu ni ma!!! i tak byłam już do 18 3x a na ulicy tyle śniegu co było i nawet więcej, a miasto to koszmar.... i jesli dojdzie do stłuczki niech mi nikt nie mówi że nie zachował odległości..... bo się nie daaaaaa!!!! Jestem w wielkim szoku po opublikowaniu tych zdjęć!!!!!

 • Link do komentarza ToJa poniedziałek, 08 lutego 2021 15:15 napisane przez ToJa

  Panu z Opla Astry gratulujemy wyobrażni która pozwoliła na jazdę na światłach dziennych w obecnych warunkach pogodowych. Niestety nie on jeden tak dziś jeździł.
  Taki obecny standard, światła automatyczne zwalniają z myślenia... i używania oświetlenia odpowiedniego do warunków jazdy.

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 08 lutego 2021 14:56 napisane przez Bolo

  Proponuję tych młodych z Mopsu skierować do odśnieżania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane