wtorek, 19 stycznia 2021 14:21

126 wykroczeń w trakcie dwóch dni kontroli na drogach

 

W ostatnich dniach funkcjonariusze drogówki przeprowadzili dwa razy akcję, mającą na celu kontrolowanie kierowców jadących z nadmierną prędkością. 

Wzmożone działania, które przeprowadzono 15 i 17 stycznia br., miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Efektem dwudniowych działań policjantów ruchu drogowego na terenie naszego powiatu było ujawnienie 126 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci dalej będą prowadzić wzmożone kontrole w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

źródło: KPP Gniezno

5 komentarzy

 • Link do komentarza Sli piątek, 22 stycznia 2021 17:48 napisane przez Sli

  współczuję policjantom, których przełożeni zmuszają do robienia z siebie idiotów w Polskiej Wsi.

 • Link do komentarza Kłeckowiak piątek, 22 stycznia 2021 11:14 napisane przez Kłeckowiak

  Tak a propos "suszarek" w Polskiej Wsi. Nie wiem, czy wiedzie, ale w tych okolicach miała miejsce pierwsza potyczka w ramach "Cywilnej Obrony Kłecka" w 1939r, gdzie padła pierwsza ofiara z rąk nazistów Sylwester Śliwiński. To miejsce jest niestety naznaczone "okupantem". Tam przecież nawet chodnika nie ma.

 • Link do komentarza ukarany.mandatem.w.niedzielę.w.polu środa, 20 stycznia 2021 17:01 napisane przez ukarany.mandatem.w.niedzielę.w.polu

  Polska Wieś k. Kłecka: kontrole Policji w szczerym polu (przed tablicą Teren zabudowany) dla statystyki i świętego spokoju
  ;-))

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 19 stycznia 2021 20:33 napisane przez Kiniu

  Policja jest od pilnowania porządku na co dzień, a nie tylko od medialnych akcji. Na co dzień jeżdżą jak ślepe kury i nie widzą wykroczeń ( to się tyczy też nierentownej Straży Miejskiej). Brawo za taką akcję tylko żeby nie poprzestali na laurach.

 • Link do komentarza Tamara wtorek, 19 stycznia 2021 16:28 napisane przez Tamara

  Szkoda ze nie chwala sie w jakich miejscach te kontrole mialy miejsce. Nie przy szkolach, w centrum miasta tylko na pseudo terenie zabudowanym typu Polska Wies kolo Klecka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane