środa, 25 listopada 2020 07:51

Śmiertelne potrącenie na szosie koło Łubowa

 

We wtorkowy wieczór służby otrzymały powiadomienie, że na drodze prowadzącej z Łubowa w kierunku Fałkowa, doszło do potrącenia mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 24 listopada, około godziny 19.30. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Peugeot, jadąc od strony Łubowa w kierunku Fałkowa, podczas wyprzedzania innego pojazdu na prostym nieoświetlonym odcinku drogi, potrąciła idącego po nieprawidłowej stronie jezdni mężczyznę. Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych i szedł szosą, podczas gdy wzdłuż niej znajduje się chodnik. 

Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, jednak można już było stwierdzić tylko zgon mężczyzny. Jak się okazało, był to 37-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. 

Na miejscu policja prowadziła działania pod nadzorem prokuratora. Jak ustalono, kierująca Peugeotem 44-letnia mieszkanka gminy Kiszkowo była trzeźwa. W związku z wdrożonym śledztwem zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a samochód zabezpieczono.


5 komentarzy

 • Link do komentarza Anonim sobota, 28 listopada 2020 20:14 napisane przez Anonim

  Nie wyprzedza się na nie oświetlonym odcinku z ograniczoną widocznością (zawsze może zwierzę wyskoczyć na drogę) i w ostateczności sama mogła się zabić i co powiecie ze zwierzę ja zabiło?? Jak się jest kierowca to się oczy ma na około głowy i w takich miejscach nie jeździ się na hura bura. Miała szczęście że tam drzewa nie było. [*]

 • Link do komentarza nie mam pytań czwartek, 26 listopada 2020 15:06 napisane przez nie mam pytań

  Chodnik od łubowa do fałkowa, a tu ktoś drogą idzie....... szkoda człowieka

 • Link do komentarza Osa środa, 25 listopada 2020 14:20 napisane przez Osa

  Szkoda człowieka... i wielki żal kierowcy, bo będzie musiala z tym żyć. Ludzie, noście odblaski! To naprawdę ratuje życie!

 • Link do komentarza Kibic środa, 25 listopada 2020 13:29 napisane przez Kibic

  Odblaski odblaski i jeszcze raz odblaski. Ja swojego syna nagrałem telefonem gdy szedł przede mną ciemną ulicą z odblaskiem i bez odblasku. Po obejrzeniu już nie musialem nic tłumaczyć, sam pamięta że ma założyć opaskę na ramię i iść bezpiecznie. Szkoda życia tego życia tego pana. Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • Link do komentarza Nartea środa, 25 listopada 2020 08:50 napisane przez Nartea

  Jakie tu śledztwo potrzebne? Szedł bez odblasków, drogą mając do dyspozycji chodnik. Selekcja naturalna a tej kobiecie rodzina zmarłego powinna spore odszkodowanie wypłacić.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane