poniedziałek, 23 listopada 2020 10:35

Aktualna sytuacja w szpitalu

 

Sytuacja epidemiologiczna w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski jest dosyć zmienna. Dyrekcja placówki przedstawiła obecną sytuację w tej jednostce. 

Obie placówki przy ul. 3 Maja i św. Jana wciąż przyjmują nowych pacjentów, których stan związany z zakażeniem koronawirusem wymaga opieki medycznej.

- Obecnie na oddziale zakaźnym przebywa 42 pacjentów. Oddział obserwacyjny zajęty jest mniej więcej w połowie, ale tam sytuacja zmienia się dość dynamicznie. 7 osób z personelu przebywa obecnie na obserwacji. Niestety na oddziale zakaźnym od zeszłego tygodnia zmarło 12 osób - przekazał w poniedziałkowe przedpołudnie Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Jak dodał, pojawiają się małe ogniska epidemiologiczne na poszczególnych oddziałach: - Obecnie mamy na oddziale ortopedii ognisko, ale mamy nadzieję iż uda się nam je opanować dosyć szybko. Pracujemy na pełnych obrotach i nie zawieszamy działalności żadnego oddziału. Nie mamy też informacji od służb Wojewody, by oddział zakaźny czy też obserwacyjny miał się powiększyć - stwierdził dyrektor, nadmieniając iż sytuacja ta może się jednak w każdej chwili zmienić. 

Jak wygląda sytuacja na oddziale zakaźnym? - Ten oddział jest w pełni zabezpieczony medycznie, mamy dwóch lekarzy na oddziale, niezależnie czy to noc czy dzień. Mamy zespoły pielęgniarskie i pacjenci mają zapewnioną opiekę. Oddział ten różni się oczywiście swoją charakterystyką od innych oddziałów, bo jest to dużo trudniejsza praca, personel musi przebywać w pełnym zabezpieczeniu, w kombinezonach. Pacjenci często wymagają stałej opieki, natomiast zapewnienie medyczne i lekarskie oraz sprzętowe jest w naszym szpitalu pełne - przekazał Grzegorz Sieńczewski. Dyrektor zaapelował także, aby nie powielać niesprawdzonych informacji na temat funkcjonowania szpitala.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane