sobota, 31 października 2020 20:09

Wieczorna manifestacja ulicami centrum

 

Po raz czwarty w ciągu półtora tygodnia ulicami Gniezna przeszła manifestacja osób sprzeciwiających się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Tym razem manifestanci spotkali się na Rynku, skąd udali się ul. Farną, Warszawską, Mickiewicza, Chrobrego, Sobieskiego, Żwirki i Wigury aż do Ronda PCK, skąd skierowali się przez ul. 3 Maja na ul. Dąbrówki i dalej na Rynek. Pokonanie całej trasy wraz z przerwani na przemówienia zajęło protestującym około dwie godziny.

Według służb w sobotniej manifestacji uczestniczyło około 1,6 tysiąca osób. Mimo obecności grupy kibiców, nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów.

26 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 05 listopada 2020 15:53 napisane przez wilk

  Jeden znajomy mawia,że na ulicy spotkały się wszystkie portale randkowe ,agencje towarzyskie i tzw. domówki w jednym miejscu !!! Cóż może coś w tym prawdy jest,ja dodam jeszcze ,iż pełno gimbusów i dzbanów,po reformie edukacji ,gdy rozbito podstawówkę na gimnazja ,wyrosło teraz takie pokolenie jak wyżej,które głosuje na przemalowaną KOMUNĘ w naszym mieście i wybiera nam mieszkańcom Pierwszej Stolicy takich jarząbków na prezydenta czy radnych !!! A ci w podziękowaniu,PODNOSZĄ WSZYSTKIE miejskie opłaty,za wode,ścieki,ciepło itd !!!!

 • Link do komentarza seniorka nauczycielka wtorek, 03 listopada 2020 07:24 napisane przez seniorka nauczycielka

  PUMA oni nie tylko są wśród nas ale jest ich też coraz więcej i za chwile będzie ich na świecie większość. Dlaczego ? Bo tak im po prostu wygodnie. Nie muszą uważać z kim śpią. Nie muszą się do nikogo przywiązywać. Nie muszą nikogo kochać. Nie muszą myśleć o kimś. Żyją jako single i singielki, więc nie muszą się niczym dzielić. Wyjeżdżać na wakacje mogą jechać kiedy chcą i gdzie im się rzewnie podoba. Jedzą co tylko im smakuje, bo gotują przecież tylko dla siebie. i t d. Jesteśmy świadkami powstawania cywilizacji egoistów. Świat zmienia się i idzie ku zagładzie. Ale jest nadzieja, że seniorzy już tego nie doczekają i nie będą musieli tego oglądać.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 02 listopada 2020 20:59 napisane przez czytelnik

  Do Jan Nowak - nie wiem, czy na tym przywołanym zdjęciu jest gnieźnieńska poseł Nowoczesnej, bo spod tych masek nie da się rozpoznać. Myślę jednak, że jest to na tyle inteligenta kobieta, która rozumie, że walcząc o prawa kobiet, nie będzie brała udziału w przedstawieniu ograniczającym prawa ludzi nienarodzonych. Bo przecież każdy, kto potrafi choć trochę logicznie myśleć doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kobieta to jedno istnienie, a dziecko pod jej sercem to całkiem odrębny człowiek. Zatem każdy, kto "walczy" w obecnych protestach o tzw. wolny wybór, lub choćby akceptuje to poprzez oświadczenia i akceptację, nawołuje innych do ciężkiego przestępstwa, jakim jest mord innego człowieka.

 • Link do komentarza Paweł Wojciechowski poniedziałek, 02 listopada 2020 14:22 napisane przez Paweł Wojciechowski

  Do @Kuba https://www.facebook.com/pawelw.felixd mój profil. Jestem jednym z tych postrzeleńców. Zapraszam do dyskusji.

 • Link do komentarza puma poniedziałek, 02 listopada 2020 14:07 napisane przez puma

  Jak widać, chętnych do bara-bara, w tym kraju nie brakuje... Potem do lekarza i po sprawie... Bez kręgosłupa, bez zasad, bez moralności, bez szacunku do siebie i innych. A ja się łudziłem, że ten Dubaj, to za bardzo nie może być prawdą...
  Kasa, kasa, kasa i róbta co chceta, po mnie, choćby potop. To ich credo życiowe. To przykre, ale tacy są wśród nas.

 • Link do komentarza Polak poniedziałek, 02 listopada 2020 08:57 napisane przez Polak

  anno. Demonstranci też powinni być wszyscy ukarani mandatami przez policję. Ale po co zaczynać z tłumem bab ? By dać broń - argumenty Łukaszence na Białorusi, że nasza polska policja, też bije kobiety choć tydzień wcześniej cała Polska się oburzała na działania jego policji !!?

 • Link do komentarza Jan Nowak poniedziałek, 02 listopada 2020 08:25 napisane przez Jan Nowak

  Nasza pani poseł aktywnie walczy o prawo do aborcji:
  http://gniezno24.com/media/k2/galleries/21846/b161.jpg

  A po manifestacji złoży rączki i pójdzie do kościółka przyjąć Komunię św.

  Mt 25,40: A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

 • Link do komentarza senior niedziela, 01 listopada 2020 23:00 napisane przez senior

  @ Pikuś - radzę być nieco ostrożniejszym w ferowaniu takich opinii. Porównując Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera, ( bo to on wywołał II wojnę światową) do jest pan niebezpiecznym i wyjątkowo podłym człowiekiem. Powtarza pan kłamstwa obrażając przy tym wyjątkowo oddanego Polsce człowieka. jak widać wzorem dla pana jest Tomasz Budasz, który niestety także w oficjalnym oświadczeniu kłamie twierdząc, że premier Kaczyński wzywaj do agresji, nienawiści i walki bratobójczej. Gnieźnieński prezydent co rusz ustawia się w jakiejś pozycji politycznej wrogiej większości narodu zamiast zająć się sprawami samorządowymi, do których został powołany.

 • Link do komentarza Kuba niedziela, 01 listopada 2020 21:32 napisane przez Kuba

  Czy wy wszyscy ludzie silnie wierzący w pandemie Covid zdajecie sobie sprawę że obsługują was zarażone kasjerki? Nie pierwszy market w Gnieźnie i nie tylko który to ukrywa, tylko dlatego żeby nie mieć kolejnych strat, kwarantanny pracowników itp. Jeden zarażony, reszta do roboty. Takie teraz mamy nieoficjalne,, obostrzenia,,. Wszędzie jest możliwość zarażenia się, nie pójdzie wnuczka z manifestu do babci ale za to babcia pójdzie na zakupy. I tak kółko się zamyka.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 01 listopada 2020 18:28 napisane przez wilk

  Chcę mieć wybór-- pod tym hasłem poparł marsze kobiet Religijny Związek Muzułmanów RP---- doprawdy nawet muzułmanie chcą wśród Polek mieć ........wybór i pewnie chętnie zaproszą na wycieczkę krajoznawczą........do Dubaju !!! Ot jak piknie !!!! A swoje panie traktują gorzej jak zwierzęta.......
  A drugą Światowy Zakon Szatana także popiera strajk kobiet w Polsce,ba nawet odprawi czarną mszę do szatana i zbiera składki na te Baba Jagi z lewicy,które chcą mordować nienarodzone dzieci na żądanie,wspiera także tęczowych !!!! Oto obraz poparcia ,już nie wspomnę o klinikach aborcyjnych,mających na Zachodzie i USA milionowe zyski,które wspierają komuszą lewicę antypolską ,aby zdobyła w POLSCE władzę !!!!NIE dawajcie się kobiety wykorzystywać przez zmanipulowane bolszewickie chwyty,TRYBUNAŁ orzekając prawie nic nie zmienił,tylko zakazał aborcji eugenicznej,czyli zabijanie głównie dzieci z downem i dziewczynek z Turnera ,reszta pozostaje bez zmian !!!! A do tych fałszywych,sponsorowanych przez Sorosa i Gatesa,nie wiem jak je nazwać,bab z lewicy,powiem,napiszę w ich języku,aby dobrze zrozumiały,zrozumieli PASZOŁ WON !!!! I to będzie najgrzeczniej,jakie mi się nasuwają słowa !!!

 • Link do komentarza Przechodzień w masce niedziela, 01 listopada 2020 17:32 napisane przez Przechodzień w masce

  Covid_19, jak rozumiem, uciekł na cmentarze i tam teraz przesiaduje za zamkniętymi bramami, dlatego można swobodnie kropelkować?
  Może ktoś powinien dostać Nobla za wymyślenie sposobu na pandemię? Wystarczy pokrzyczeć wspólnie i już wirus ucieka gdzie pieprz rośnie?

 • Link do komentarza anna niedziela, 01 listopada 2020 15:39 napisane przez anna

  A na cmentarz nie wolno.... hm to chyba chodzi o to aby gospodarka upadła i handel. Bo demonstrantom nic nie zakazują!!!!

 • Link do komentarza Pikuś niedziela, 01 listopada 2020 15:11 napisane przez Pikuś

  A w historii był już taki, co wojował na wielu frontach i wywołał ostatnią wojnę światową każdy wie jak skończył. Kaczka już wojuje z rolnikami, sędziami, osobami niepełnosprawnymi i teraz z kobietami czy on ma ochotę zapisać się w historii, jako postać negatywna? No to gratuluję już Kaczor osiągnął swój cel i może odejść.

 • Link do komentarza razo niedziela, 01 listopada 2020 12:08 napisane przez razo

  modlić się o zdrowie, bo o rozum to już za późno.....

 • Link do komentarza Smutny niedziela, 01 listopada 2020 11:05 napisane przez Smutny

  Tak powinny wyglądać ulice na marszach za życiem.

 • Link do komentarza Sebastian niedziela, 01 listopada 2020 09:05 napisane przez Sebastian

  Usunąć z polityki PO PiS ( AWS ) i KO - munę, wtedy będzie w kraju dobrze ! Już oni rządzili i co zrobili ? Jeden drugiego podpuszcza i okłamuje a my nic z tego nie mamy...

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 01 listopada 2020 07:55 napisane przez Obserwator

  Jestem ciekaw kto z manifestantów rzeknie się 500+,bo to kaczka przecie dała.Na złość Kaczyńskiemu nie bierzcie od niego 500+ to będzie najlepsza dla was forma protestu .

 • Link do komentarza Suweren niedziela, 01 listopada 2020 05:45 napisane przez Suweren

  Na takie eskapady rzad i samorządowcy pozwalaja ale na wejście na cmentarze juz nie. Wstyd i hańba dla politykow.
  Jestem ciekaw czyxna marsz niepodległości pozwolą

 • Link do komentarza Antywirus sobota, 31 października 2020 23:33 napisane przez Antywirus

  Transmitujecie wirusa.... aż zabraknie respiratorów dla gnieźnian.

 • Link do komentarza urzędas sobota, 31 października 2020 22:36 napisane przez urzędas

  Poziom tych ludzi świadczy o kompletnej degrengoladzie umysłu społeczeństwa.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane