środa, 28 października 2020 11:00

76 nowych przypadków zakażeń

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w regionie. 

Jak poinformowano w poniedziałkowe przedpołudnie, na terenie kraju potwierdzono 18 820 przypadków zakażeń. WUW przekazał, że z tego aż 2885 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski, a najwięcej w powiecie poznańskim - tylko dziś 403 osoby.

Jak informuje WUW, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 76 nowych przypadków zakażeń. 

WUW zmienił charakter podawanych danych dotyczących nowych przypadków, nie podając powiatu, z którego pochodzą zmarłe osoby. Obecnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego znajduje się 359 osób z potwierdzonym koronawirusem, przy czym od początku wystąpienia pierwszego przypadku było to 761 osób. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Zenon środa, 28 października 2020 11:27 napisane przez Zenon

    To skutki tych ostatnich protestów w Gnieźnie. Należy respektować przepisy o zakazie zgromadzeń, a jak kobiety zaczną się znowu gromadzić to wszystkie protestujące i towarzyszące im osoby wyłapać i przetestować oraz poddać kwarantannie. Takie zgromadzenia są niebezpieczne i mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa. Po 18 dzieci zaś powinny być w domach, a dorośli ludzie jeśli nie muszą to niech nie wychodzą. Chcecie 1 Listopada iść na cmentarze to teraz ograniczcie swoją aktywność na zewnątrz, bo inaczej zakażeń będzie więcej, a tak to zmniejszacie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, jeśli się teraz nie gromadzicie w dużych ilościach.

  • Link do komentarza Myślący środa, 28 października 2020 11:25 napisane przez Myślący

    Po lewicowych, masowych protestach będziemy mieli ogromny wzrost liczby zakażeń. Strach pomyśleć, co się stanie za dwa tygodnie....

  • Link do komentarza Pani środa, 28 października 2020 11:10 napisane przez Pani

    Wszystkie urzędy powinny zacząć pracować zdalnie tam dystans nie istnieje. Godzinę się czeka przed budynkiem z wieloma ludźmi to niedorzeczne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane