wtorek, 20 października 2020 15:01

Rolnicy ponownie będą protestować na drogach

 

W środę zmotoryzowani mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego powinni uzbroić się w cierpliwość - na drogach znowu pojawią się kolumny ciągników w ramach protestu polskich rolników.

Ponad dwa tygodnie po ostatnim proteście, który na trzy godziny sparaliżował nie tylko drogi w powiecie, ale także w samym Gnieźnie, środowiska rolnicze zapowiadają kolejną manifestację. Po raz kolejny chcą powiedzieć swoje stanowcze "nie" wobec planów wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt i po raz kolejny na drogi wyjadą kolumny ciągników. Manifestacja ma przebiegać pod hasłem "Nic o nas bez nas".

Rolnicy na terenie powiatu gnieźnieńskiego zapowiadają ruszyć z protestem 21 października około godziny 10. Tym razem ma on mieć charakter bardziej rozproszony, co oznacza iż utrudnienia będą występować w różnych miejscach w tym samym czasie. Należy więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż protest, podobnie jak na początku października, ma potrwać kilka godzin.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 22 października 2020 16:57 napisane przez kibolo

  Sami rolnicy są sobie winni,więc niegh siebie sami ukarzą i śpią na oborniku albo ze świniami.

 • Link do komentarza Stefan środa, 21 października 2020 23:03 napisane przez Stefan

  Znajoma nauczycielka nie zdążyła dzisiaj do pracy w szkole pod Gnieznem. Dzieci rolników zostały dziś, dzięki akcji swoich ojców, pozbawione opieki i nauki, co przy dużej absencji nauczycieli (są na kwarantannie) postawilo dyrektora w bardzo trudnej sytuacji. Niech rolnicy protestują - nie wiem czy mają rację czy nie, ale nie kosztem innych ludzi. Przypuszczam, że stworzyli dziś dużo problemów wielu innym osobom.

 • Link do komentarza Filip środa, 21 października 2020 06:34 napisane przez Filip

  A gdzie byli jak inni tracili pracę, jak padały Zakłady Obuwia, PKS, POM i inne w Polsce a gdzie jak Sądy reformowano, kiedy niepełnosprawnych źle potraktowano, nauczycieli poniżano i szkoły reformowano bez konsultacji społecznej teraz krzywda im się dzieje. Teraz kolej na działania POLICJI występują przeciw porządkowi inni za takie czyny są karani.

 • Link do komentarza Gnieźnianka wtorek, 20 października 2020 23:19 napisane przez Gnieźnianka

  Trochę szacunku wobec rolników!!!!!!!!!! Jeśli ktoś nie pracował na roli chociażby okazjonalnie (np. żniwa), nie wie jaki to trud. Zresztą każdy z nas niezależnie od zawodu i stanowiska codziennie podejmuje trud pracy i chce być doceniony. Nie bądźmy dla siebie wrogami. Spróbujmy zrozumieć innych. W końcu potrzebujemy się nawzajem. SZANUJMY SIĘ WZAJEMNIE!!! Wystarczy, że dzieli nas polityka, dzieli nas COVID - 19, który uderza w nasze zdrowie ale też i w relacje międzyludzkie. Miejmy do siebie więcej empatii. Ja dzięki temu, że wiem o planowanym proteście rolników, zamierzam wcześniej wyjechać do pracy, by uniknąć utrudnień. Dobrego dnia wszystkim życzę!!!

 • Link do komentarza Matej wtorek, 20 października 2020 22:53 napisane przez Matej

  Oby żaden ciągnik nie blokował mi drogi do pracy dzięki której utrzymuje swoją rodzinę

 • Link do komentarza Kiler2 wtorek, 20 października 2020 21:51 napisane przez Kiler2

  Na kogo głosowaliście rolni ludzie? Na Pis, więc won pod ich domy, a ludziom dajcie przejechać.. Zalewajcie gnojem tych co to wam robią. Boicie się o kasę?weźcie z 500 plus.

 • Link do komentarza marek wtorek, 20 października 2020 19:11 napisane przez marek

  Nie trzeba było głosować na populistów. A teraz dajcie odetchnąć ludziom co jadą ciężko pracować na wasze KRUSy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 20 października 2020 18:09 napisane przez Mieszkaniec

  W ramach protestu mieszkańcy miast na wiosnę kładami będą jeździć po polach.

 • Link do komentarza ja wtorek, 20 października 2020 15:36 napisane przez ja

  Niech pod sejm i biura poselskie jadą blokować a nie zwykłym ludziom trują życie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane