poniedziałek, 19 października 2020 10:53

Kompletnie pijana 58-latka ujęta w obywatelskim zatrzymaniu

 

Po wyjściu z pojazdu nie mogła ustać w pionie - tak nietrzeźwa była kobieta, która w minioną sobotę została ujęta przez świadka jej pijanej jazdy.

Do zdarzenia doszło 17 października około godziny 12. Sytuacja miała swój początek na ulicy Swarzędzkiej w Gnieźnie, gdy jadący za Micrą w kierunku ulicy Orzeszkowej mężczyzna zwrócił uwagę na poruszający się przed nim samochód - na początku osoba kierująca tym pojazdem zahaczała o krawężnik, a dalej na skrzyżowaniu z ulicą Poznańską najechała na znak drogowy, po czym zawróciła. Na skrzyżowaniu ulicy Orzeszkowej z Cienistą świadkowi udało się dokonać obywatelskiego zatrzymania, po czym od razu powiadomił o zdarzeniu Policję.

Po przybyciu mundurowych na miejsce, kierująca Nissanem nie była w stanie sama wysiąść z pojazdu - kiedy to się udało, policjant musiał ją prowadzić do radiowozu. Wkrótce okazało się, że kobieta licząca 58 lat, miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Po wykonanych czynnościach kobieta została zwolniona do domu. Teraz 58-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysoka grzywna w drodze postępowania sądowego.

źródło: KPP Gniezno

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 22 października 2020 11:36 napisane przez Stefan

  Jeśli ktoś świadomie pije dużo, ma ponad promil alkoholu we krwi i wsiada zby kierować autem, to obligatoryjną kara powinien być areszt na dozwolone 48 godz. ze wszelkimi konsekwencjami (np. nieusprawiedliwona absencja w pracy). Po 48 godz. decyzja sądu czy zostawić na dalszy relaks za kratami czy nie. Jeśli wypuścić to skierowanie do sprzątania miasta w ubraniu z reklamami w stylu "Alkohol twój wróg", "Piję - nie jadę". Dodatkowo prawo jazdy zabrane na długie lata, udział w seansach psychologicznych + oglądanie drastycznych filmów z wypadkami i ofiarami pijaków za kierownicą. Jesli ktoś po zabraniu prawa jazdy i tak jeździ - więzienie wieloletnie. Tyle że do takiego postępowania potrzebni są autentyczni, niezależni sędziowie z jajami a nie popierdółki uzaleznione od różnej maści polityków, którzy swoimi kanałami dotrą i uzyskają lipną karę "bo ta taki porządny chłop, a przytrafić się każdemu może..."

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 20 października 2020 18:13 napisane przez Kierowca

  Kriss bez prawka też można jeździć. Więc kary muszą być inne.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 19 października 2020 20:35 napisane przez mieszkaniec

  Babsko od rana musiała chlać, bo żeby być w południe tak pijaną, to trzeba naprawdę mieć tempo. Kara powinna być tak dotkliwa, by odstraszała innych od podobnych sytuacji. Ona była za kółkiem potencjalną morderczynią!

 • Link do komentarza Magda poniedziałek, 19 października 2020 14:14 napisane przez Magda

  Prawie spowodowała wypadek na Poznańskiej. Jechałam za nią - zahaczała wszystkie krawężniki, a samochód doprowadzała do ruiny. Zgłosiłam jej wyczyny na 112, aby Policja szybko ją przechwyciła.
  Gratulacje dla Pana, który dokonał zatrzymania.

 • Link do komentarza Kriss poniedziałek, 19 października 2020 11:39 napisane przez Kriss

  Prawo jazdy powinno być zabierane na zawsze za jazdę pod wpływem

 • Link do komentarza Hubert poniedziałek, 19 października 2020 11:01 napisane przez Hubert

  Ten sam samochod uderzyl w znak na skrzyzowaniu ulic Poznanska Kiszkowska w sobote

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane