Wydrukuj tę stronę
sobota, 17 października 2020 11:24

Biskup Wojtuś z koronawirusem - znajduje się w szpitalu. Prymas na kwarantannie

 
Biskup Wojtuś z koronawirusem - znajduje się w szpitalu. Prymas na kwarantannie archiwum redakcji

Kuria Metropolitalna poinformowała, że biskup senior Bogdan Wojtuś znajduje się w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem.

W sobotnie przedpołudnie Kuria Metropolitalna poinformowała na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, że bp Bogdan Wojtuś jest wśród osób zakażonych i obecnie przebywa w szpitalu.

- Z przykrością informujemy, że badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik u bp. seniora Bogdana Wojtusia, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej. Ksiądz biskup jest w chwili obecnej hospitalizowany. W minionym tygodniu nie pełnił publicznej posługi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji, a także za wszystkich chorych i cierpiących z powodu trwającej pandemii - informuje Kuria.

Jak dalej dodano w komunikacie: - W związku z kontaktem z bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem w kwarantannie domowej przebywa Prymas Polski abp Wojciech Polak, a także osoby, które miały z biskupem seniorem styczność.

W sobotnie przedpołudnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 8 kolejnych przypadkach zakażeń z terenu powiatu gnieźnieńskiego - wszystkie osoby znajdują się w izolacji domowej.
 

6 komentarzy