piątek, 16 października 2020 15:46

W szpitalu ma powstać oddział zakaźny

 

W siedzibie Szpitala Pomnik Chrztu Polski przy ul. św. Jana powstanie oddział dedykowany wyłącznie pod osoby, u których zostanie stwierdzony koronawirus. 

Obecnie pacjenci, u których stwierdzony zostanie koronawirus i wymagają hospitalizacji, są kierowani z powiatu gnieźnieńskiego do szpitala wielospecjalistycznego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Do tej placówki (do chwili obecnej) w ostatnich miesiącach trafiło już kilkudziesięciu mieszkańców naszego regionu. Wzrost zakażeń, jaki jest notowany od pewnego czasu, spowodował iż poznańska placówka wkrótce może znaleźć się na granicy możliwości przyjęcia nowych pacjentów.

W chwili obecnej Szpital Pomnik Chrztu Polski przygotowuje się na stworzenie oddziału dedykowanego osobom, u których stwierdzony zostanie koronawirus i wymagać będą pobytu w lecznicy. Jest to decyzja Wojewody Wielkopolskiego, który podobne działania podejmuje wobec innych szpitali powiatowych w województwie. Jak przekazał dyrektor gnieźnieńskiej placówki Grzegorz Sieńczewski, na mocy tej decyzji Szpital Pomnik Chrztu Polski ma przygotować 31 łóżek - 15 zakaźnych (w tym 2 respiratorowe) i 16 obserwacyjnych. 

Oddział zakaźny zostanie umieszczony w pomieszczeniach obecnie zajmowanych przez oddział dziecięcy, który znajduje się w jednym z budynków lecznicy przy ul. św. Jana. Ten drugi ma zostać przeniesiony do pomieszczeń wykorzystywanych obecnie przez oddział laryngologiczny. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza da poniedziałek, 19 października 2020 10:31 napisane przez da

  I co noworodki na tym samym piętrze co chore dzieci??? Przecież to jest CHORE!

 • Link do komentarza Lol niedziela, 18 października 2020 02:54 napisane przez Lol

  Jeśli oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do dwóch kilkuosobowych sal gdzie miesjce miałoby się znalezc dla dzieci zarówno z infekcjami układu pokarmowego, jak i biegunkami w wieku od noworodka do 18 lat będzie to skandal i mam nadzieję że w razie potwierdzenia tych informacji rodzice tak tego nie zostawia

 • Link do komentarza Hubert sobota, 17 października 2020 10:31 napisane przez Hubert

  Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliowści dotyczące pandemii , zapraszam na oddzial zakaźny to porozmawiamy-to po pierwsze. Po drugie delikatnie mówiąc dziwi mnie fakt , że niemal 70-cio tysięczne miasto stac tylko na szpital , w którym to w czasie pandemii my mieszkańcy możemy liczyć tylko na 2 respiratory i kilkanaście łóżek. Polska w ruinie wstaliśmy z kolan dzi. ki pisowskie !!!

 • Link do komentarza rodzic sobota, 17 października 2020 10:13 napisane przez rodzic

  Jak to ładnie napisane - oddziała dziecięcy ma być przeniesiony - prawda jest taka , ze oddział dziecięcy właśnie został ZDEGRADOWANY !
  Stoi wielki budynek który podobno (tak twierdził starosta i dyrektor) miał być oddany we wrześniu, tworzy się plany oddania powierzchni szpitalnych obcej firmie i na ten temat zwołuje nadzwyczajną radę powiatu . Nikt nie kwestionuje konieczności stworzenia łóżek dla chorych na COVID - ale właśnie zrujnowano dorobek wielu lat i zespół ludzki który służył najmłodszym mieszkańcom .
  Budynek szpitalny nie zostaje dokończony chyba tylko komuś "na złość".
  I pytanie gdzie rada społeczna, gdzie radni, gdzie komisja rewizyjna, gdzie media z ich siłą opiniotwórczą. Ma się wrażenie, że obecna dyrekcja szpitala i zarząd powiatu najchętniej rozebraliby ten budynek aby POlitycznie udowodnić, że poprzednicy nic nie zrobili....

 • Link do komentarza Sid piątek, 16 października 2020 22:52 napisane przez Sid

  TY suweren pamietaj zrzec sie respiratora jak zachorujesz .

 • Link do komentarza Suweren piątek, 16 października 2020 17:33 napisane przez Suweren

  Ludzienobudzcie siebjie widzicie, że ktoś manipuluje specjalnie statystykami zakazen. Dlaczego lekarze milcza jaka jest prawda. Juz jest masa lekarzy, profesorów, wirusologów na całym świecie podważających intensywność covida. A w polsce jak jakis lekarz wyrwie sie z macek i powie prawdę to traci nagle prace a dlatego, że prawda jest nie wygodną dla rzadu. Tak mam świadomość, że oni wiedzą, że ja wiem ale cóż ważniejsze jest uswiadamianie ludzi by przejrzeli już siedzieli przed tv zakłamanym

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane